KARATECİLER OKULLARI İÇİN TATAMİDEYDİ

Okullar arası Karate İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Nefes kesen karşılaşmalarda karateciler, okullarının derece yapması için kıyasıya mücadele etti.

16 ŞUBAT 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Okullar arası Karate İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Nefes kesen karşılaşmalarda karateciler, okullarının derece yapması için kıyasıya mücadele etti.

(Erzurum-GHSİM)

2017-2018 Okul Sporları faaliyet programında yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Karate İl Temsilciliğinin düzenlediği Okullar arası  Karate İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı. Palandöken Spor Salonu’nda yapılan karate il birinciliği müsabakalarına minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 300 dolayında sporcu katıldı.

Çok sayıda spor sever ile karatecilerin aileleri önünde gerçekleştirilen müsabakalarda sporcular şampiyonluk için ter döktü. Tekmeler iki gün  boyunca il şampiyonluğu için kalktı.

GHSİM Karate Antrenörü Muhammed Çelebi yönetiminde yapılan karate müsabakaları nefesleri kesti.

ÖNCE GRUPLAR SONRA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Erzurum GHSİM Karate Antrenörü Muhammed Çelebi, yaptığı açıklamada 300 dolayında karatecinin  eğitim gördüğü okulları adına il birincisi olmak için yaş gruplarında kata ve kumite müsabakalarında tatamiye çıktıklarını belirterek, “Bu il şampiyonasının ardından Erzurum adına grup şampiyonasına katılacak sporcular belli oldu. İl Birinciliği müsabakalarında karateye gösterilen ilgi ve alakadan dolayı herkese teşekkür ederiz” dedi.

Çelebi, ilkokul ve orta okul küçükler ve yıldızlar grup şampiyonasının 7-8 Nisan 2018 tarihlerinde  Giresun’da yapılacağını belirterek,  Liseler arası Grup şampiyonasının ise 17-18 Mart 2018 tarihleri arasında Artvin’de yapılacağını ifade etti.

DERECEYE GİRENLERE MADALYA

Okullar arası Karate İl Birinciliği müsabakalarında minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde kızlarda ve erkeklerde kata ile kumite müsabakalarında dereceye giren sporculara madalyaları Palandöken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz, Karate Antrenörü Muhammed Çelebi ve diğer davetliler tarafından verildi.

Palandöken İlçe Müdürü Kaçmaz, okullar arası il şampiyonasında başarılı olan karatecilere Türkiye şampiyonasında başarı dileklerini iletti.

Bu arada Balkan Fatihlerinden Bilal Bayram da, il şampiyonasında başarısını babası Murat Bayram ile yaşarken, Şampiyonada birinci olan Fatih Buğra Ala ile Büşra Ala da başarılarını Zafer Ala ile paylaştılar.