MİLLİ YÜZÜCÜLERE TATLI ZİYARET

Erzurum’da yükseklik kampı yapan Türk ve Ukraynalı milli yüzücülerin antrenmanını ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, sporculara ve antrenörlere baklava ikram etti.

23 OCAK 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI
(Erzurum-GSİM)Anadolu’nun zirvesi Erzurum’da yükseklik kampı yapan Türk ve Ukraynalı yüzücüleri, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ziyaret etti.
Türkiye ve Ukrayna yüzme milli takımları, Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak 2020 Olimpiyatları ve yıl içinde düzenlenecek turnuvalara Erzurum'da hazırlanıyor. Antrenmanları izleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Türk ve Ukraynalı sporculara baklava ikramında bulundu.
Türk ve Ukrayna milli takımlarını Erzurum'da konuk ettikleri için mutluluklarını dile getiren ve onlara baklava ikramında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ise şunları söyledi:
"İlimizin tanıtımı adına böyle bir tesisin olması yurt dışındaki sporcuları buraya sevk ediyor. Önümüzdeki günlerde Hollanda ilimizde kamp yapmak üzere randevu istedi. Hem okul hem de kulüp sporları bu havuzda yapılmakta. Yüzme bilmeyen kalmasın kampanyasıyla yaklaşık bin sporcumuzu burada yetiştirdik. 2 metre 10 santim derinliğinde ve 50 metre uzunluğundaki yüksek irtifalı tek havuz ilimizde bulunuyor. Bu da sporcuların burayı tercih etmesinde önemli etken olacaktır. Erzurum sadece yaz futbol kampları ve buz ile kış sporlarında değil her spor dalında olduğu gibi yüzmede de Yüksek İrtifa Kamp Merkezi olmuştur. Antrenmanlarını izlediğimiz misafirlerimize besin ve güç katması için baklava ikramında bulunduk."
Ziyarette Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ile Yüzme Havuzu Tesis Müdürü Hikmet Palandöken de hazır bulundu.