Tortum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’nda şampiyonluğu Pehlivanlı Muhtarlığı kazandı.

(Erzurum-GSİM)

Erzurum’un Tortum İlçesinde Voleybol heyecanı yaşandı. Tortum Kaymakamlığı öncülüğünde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kaymakamlık Kupası Voleybol turnuvası düzenlendi.

GSİM Tortum Spor Salonu’nda düzenlenen voleybol turnuvasına ilgi oldukça yoğundu.

Tortum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Asım Kasapoğlu, Tortum ilçe Jandarma, Tortum Tarım, Pehlivanlı SYD, Tortum Müftülük, Tortum Halk Eğitim Merkezi, Tortum MücahidDaşdan Anadolu Lisesi, Serdarlı İlkokulu,  Tortum YİBO ve Pehlivanlı Muhtarlık olmak üzere 9 takımın turnuvada mücadele ettiğini söyledi.

Kasapoğlu, müsabakalarını 21-28 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştiğini belirterek, Tortum halkının voleybola doyduğunu ve Cumhuriyet Bayramının voleybol turnuvası ile şenlendiğini ifade etti.

ŞAMPİYON PEHLİVANLI MUHTARLIK

Tortum Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Gençlik ve spor Müdürlüğü’nün düzenlediği ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kaymakamlık Kupası’ sahibini buldu. Tüm rakiplerini geride bırakan Pehlivanlı Muhtarlık Voleybol Takımı, şampiyon oldu.

ŞAMPİYONUN KUPASINI KAYMAKAM YAZICI’DAN

Tortum İlçe Spor Salonu’nda düzenlenen madalya ve kupa töreninde Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Turnuvayı şampiyon tamamlayan Pehlivanlı Muhtarlık, ikinci olan Pehlivanlı SYD ve üçüncü olan MücahidDaşdan Anadolu Lisesi’nin madalya ve kupalarını verdi. Kaymakam Yazıcı, turnuvanın sportmence geçtiğini ve sporcuların Cumhuriyet anısına sahada güzel bir turnuvaya imza attıkları için kutladı.

Kupa törenine Tortum Belediye Başkan Vekili Karabey Eroğlu da katıldı.