19 Haziran’da başlayacak olan lig öncesinde Kazım Karabekir Stadı’nda incelemelerde bulunan BB Erzurumspor Teknik Patronu Mehmet Özdilek, saha zeminine övgüler yağdırarak tam not verdi. Özdilek, Covid-19 tedbirleri kapsamında stadın diğer birimlerinde yapılan çalışmaları da inceledi.

(Erzurum/GSİM)

TFF 1. Ligde ikinci sırada yer alan BB Erzurumspor’da Teknik Patron Mehmet Özdilek, 19 Haziran’da başlayacak lig öncesinde iç sahada maçlarını oynayacakları Kazım Karabekir Stadı’nda incelemelerde bulundu. Yardımcı Antrenörlerden Veysel Cihan ile birlikte Kazım Karabekir Stadı’nı gezen Özdilek, tesis amiri Yakup Çiltaş’tan bilgi aldı. Saha zeminini oldukça beğenen deneyimli teknik adam, görevlilere bu önemli çalışma için teşekkür etti.

Dadaşların deneyimli hocası Mehmet Özdilek, Covid-19 tedbirleri kapsamında Kazım Karabekir Stadı’nın diğer birimlerinde de incelemelerde bulundu.

Tecrübeli teknik adam Mehmet Özdilek, “Saha zemini hakikaten mükemmel olmuş” dedi.

El birliği ile Süper Lige çıkacağız

Deneyimli teknik adam Özdilek, hedeflerinin kısa vadede Erzurumspor'u hak ettiği yere getirmek olduğunu belirterek, elbirliği ile takımı Süper Lige taşıyacaklarını söyledi.

Özdilek, "BB Erzurumspor'un yeri Süper Lig ve bizim de hedefimiz takımı oraya taşımaktır. Bunun için buradayız.İnanmış bir camia, teknik heyet ve oyuncu grubuyla birlikte iyi bir oluşum var burada. Zaten 28 hafta yani yüzde 80'ini ilk 2'de devam ettirmiş Erzurumspor, son 6 hafta var önümüzde. Kolay olmayacak ama rakiplerimiz için de kolay değil. Bunu başarabilecek kalitemiz var. Biz hem zihinsel, hem fiziksel olarak oyuncularımızı bu başarıya odaklamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Oyunculara motivasyon

Kazım Karabekir Stadı’nda oynayacakları maçlarda taraftar olmayacağını ancak binlerce taraftarın ruhunu sahada hissedeceklerini ifade eden Teknik Patron Mehmet Özdilek, "Oyuncularımız ilk geldiğinde yağ oranları yükselmişti. Ancak şimdi daha iyi durumdalar. İki ayı aşkın bir süreçten döndüler sonuçta. En önemlisi oyuncuların işlerine sahip çıkmaları ve konsantre olmaları. Şampiyonluk yolunda hepsine ihtiyacımız var ve dolayısıyla hazır olmaları çok önemli. Hepsini en iyi şekilde hazırlıyoruz. Onlarla her gün konuşuyorum" şeklinde konuştu.