PALANDÖKEN GENÇLİK MERKEZİ ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİNDEN KUŞ GÖZLEM ETKİNLİĞİ

Erzurum'un kuş çeşitliliğin ve ekolojik zenginliğin olduğu kuş göç yolu olması sebebiyle Palandöken Gençlik Merkezi çevre kulübü gönüllüleri ve Erzurum Doğa Koruma Ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü​ işbirliği ile kuş gözlem etkinliği düzenledi.

16 MAYIS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Erzurum'un kuş çeşitliliğin ve ekolojik zenginliğin olduğu kuş göç yolu olması sebebiyle Palandöken Gençlik Merkezi çevre kulübü gönüllüleri  ve  Erzurum Doğa Koruma Ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü?  işbirliği ile kuş gözlem etkinliği düzenledi.

 Erzurum Ovası, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Afrika ile Batı Asya kuş göç yollarının kesişim koridoru üzerinde yer almıştır. Bu anlamda Erzurum’un tarih boyunca kuşların iç güdüsel olarak uğradıkları şehir olmasına dikkat çekmek isteyen palandöken gençlik merkezi gönüllüleri dürbünlerle kuş gözlemi yaparak keyifli anlar yaşadı. Çevre kulübü gönülleri bu tarz etkinliklerin artması ve Erzurum’un kuş cenneti olarak büyük bir öneme sahip olduğunun herkes tarafından bilinmesi için etkinliklerinin her zaman devam edeceğini belirtti. Palandöken Gençlik Merkezi gönüllüleri doğa yürüyüşü yaparak kuş gözlem etkinliklerini bitirdiler.