Anneler Potada Buluştu

Gençlik haftası rüzgarı esmeye devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanı’nda annelerin basketbol oynaması renkli görüntülere sahne oldu.

18 MAYIS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik haftası rüzgarı esmeye devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanı’nda annelerin basketbol oynaması renkli görüntülere sahne oldu.

GHSİM/ERZURUM

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 19 Mayıs Spor Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Spor Gösterileri devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanı’nda kadınların basketbol oynaması dikkatlerden kaçmadı.

Yakutiye Kent Meydanı’na kurulan seyyar basketbol potasına basket atmaya çalışan annelerin renkli görüntüsü dikkat çekerken, davetliler ve sporcular annelerin basket şovunu ilgi ile izleyerek alkışladı.

Bayan antrenörlerden taktik

Alkışlar arasında basketbol atmaya çalışan ve genç sporculara nazire yaparcasına hareketlerde bulunan annelere, basketbolun incelikleri de anlatıldı.

GHSİM’nin bayan basketbol antrenörlerinden Ebru Yurtoğlu Çağlayan ile Nurdan Fencioğlu da basketbol sahasına girerek, kadınlara taktik verdi.

İki bayan antrenör tecrübesini konuştururken, attıkları isabetli sayılarla alkış aldı.Yine Erzurum GHSİM’nin erkek basketbol antrenörlerinden Melih Cinislioğlu ile Aliekber Erol da miniklere basketbol oynatarak, onların basketbolu sevmelerini sağladı.

Basket bahane gösteriler şahane

Yakutiye Kent Meydanı’nda gerçekleşen gösterilerde kadınlar oldukça neşeli anlar yaşarken, “Basketbol bahane spor gösterileri şahane” diye konuştular.

Bu arada GHSİM yetkilileri başarılı olan annelere çeşitli hediyeler verdi. GHSİM Basketbol Antrenörleri, halkın basketbola gösterdiği ilgiye teşekkür ederken, “Kış sezonunda ailemle spor yapıyorum” projesinin ardından bugün böylesine neşeli bir ortamda annelerin bizim etkinliğimize destek vermesi bizleri onurlandırdı. Bize bu çalışma ortamını sağlayan il müdürümüze ve diğer yetkililerimize teşekkür ediyoruz”  diye konuştular.