ERZURUM’A TEMATİK SPOR LİSESİ

Erzurum’da kış ve buz sporlarında lise eğitimi görmeği arzulayan öğrencilere müjde. Türkiye’de açılan 8 Tematik Spor Lisesi’nden biri olan Erzurum Spor Lisesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için özel yetenek sınavları ile kış ve buz sporlarında öğrenci alacak.

14 HAZİRAN 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Erzurum’da kış ve buz sporlarında lise eğitimi görmeği arzulayan öğrencilere müjde. Türkiye’de açılan 8 Tematik Spor Lisesi’nden biri olan Erzurum Spor Lisesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için özel yetenek sınavları ile kış ve buz sporlarında öğrenci alacak.

(Erzurum-GHSİM)

Erzurum’un Aziziye İlçesi’nde eğitim hizmeti veren Spor Lisesi, Tematik Spor Lisesi oldu. Türkiye’deki 65 Spor Lisesi’nden 8’i Tematik Spor Lisesi oldu. O liselerden biri de Erzurum…

Erzurum,  Erzincan, Sivas, Samsun, Eskişehir, Antalya Alanya, İzmir Foça ve Sakarya  Spor Lisesi bundan böyle Tematik Spor Lisesi olarak hizmet verecek.

 Spor liselerinin olimpik branşlarda yapılandırılması çalışmaları kapsamında, tematik spor liselerinin sayısının artırılması ve olimpik sporlarda branşlaşmaya gidilerek uluslararası spor camiasında Türkiye'yi temsil edecek sporcuların yetiştirilmesine yönelik toplantı, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk'ün başkanlığında Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilmişti.

GHSİM’DE TEMATİK SPOR LİSESİ ZİRVESİ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Tematik Spor Lisesi ile ilgili zirve yapıldı. Okul yeni öğretim sezonunda Kış ve Buz Sporlarında okula özel yetenek sınavları ile öğrenci alacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Güngör Şenses Başkanlığında yapılan toplantıya Curling Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Çelebi, Kayak Federasyonu Asbaşkanları Fatih Kıyıcı ve Necip Fazıl Kishalı, Kayak Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Serhat Aktaş, Buz Hokeyi Antrenörü Abdulkerim Çintimar, Short Trac Antrenörü Zeynep Erkılıç ile Erzurum Tematik Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı ile öğretmenlerden Erdal Emeç katıldı.

SINAVLAR 3-7 TEMMUZ’DA

Erzurum Tematik Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı, Tematik Spor Lisesi olan liselerine öğrenci almak için 23 Haziran’a kadar öğrencilerin kayıt yaptırabileceklerini ve 3-7 Temmuzda da özel yetenek sınavlarının yapılacağını söyledi.

Topallı, “Okulumuzun özel yetenek sınavlarına katılacak olan öğrenciler bir adet fotoğraf, öğrenim belgesi ve dilekçe ile okulumuza 23 Haziran tarihine kadar başvurabilirler. Sınavlarımız ise 3-7 Temmuz’da yapılacak” dedi.

BUZ BU KIŞ SPORLARI ÖĞRENCİLERİ BEKLENİYOR

Yapılan zirvede Erzurum Tematik Spor Lisesi’ne, Türkiye’nin her yerinden öğrencilerin kayak sporunun bünyesindeki alp disiplini, kayakla atlama, biathlon, snowboard ve kayaklı koşu branşlarının yanı sıra buz sporlarında curling, buz hokeyi, buz pateni ve  short track gibi dallarda özel yetenek sınavlarına katılabileceği açıklandı.

Erzurum GHSİM Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, “Kış ve buz sporlarında Erzurum Tematik Spor Lisesi’nde eğitim görmek isteyen tüm öğrencileri Erzurum’a bekliyoruz” dedi.

SINAV KOMİTESİ BELLİ OLDU

Bu arada Kış ve Buz Sporları, Tematik Spor Lisesi Sınav Komisyonu üyeleri de belli oldu. Curling Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Çelebi, Kayak Federasyonu Asbaşkanı Fatih Kıyıcı, antrenörler Serhat Aktaş, Abdulkerim Çintimar ve Zeynep Erkılıç Tematik Spor Lisesi Sınav Komisyonu Üyeliklerine seçildi.