Pandemi sürecinde gerek Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projelerini gerekse kendi projelerini başarıyla yürüten Erzurum GSİM, Gençlik spor ve KYK faaliyetlerini masaya yatırdı.

(Erzurum-GSİM)

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde gençlik spor faaliyetleri ile KYK hizmetleri masaya yatırıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil Başkanlığında yapılan toplantıya Yurt Hizmetleri İl Müdürü Sahir Birol Dönel, GSİM Şube Müdürleri Güngör Şenses, Nurullah Hukkamlı, Sadrettin Üstün, Köksal Kaçmaz, Letif Arslan, İlçe Müdürleri Suat Yılmaz, Osman Hancı, Yaşar Elen, Gençlik Merkezleri Müdürleri Zülküf Yılmaz, Memet Gözütok, Yurt Hizmetleri Müdür Yardımcısı Ahmet Aktepe ile Eğitim Şube Müdürü İbrahim Şimşek katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, pandemi sürecinde yapılan faaliyetler ve hizmetleri ile spor yatırımları hakkında kurmaylarıyla birlikte fikir alış verişinde bulunarak durum değerlendirmesi yaptı.

Taşkenligil, “Mart 2020’den beri ülkemizde Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri uygulanıyor. Bizlerde GSİM olarak zorlu süreçte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine ve kurallara en iyi şekilde riayet ederek, pandemi ile mücadeleye yardımcı olduk. Tabi biz bu zorlu süreçte Erzurum’un en hareketli kurumlarından da biri olmayı devam ettirdik. Sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat ederek insan odaklı hizmetlerimizi aksatmadan devam ettirdik” dedi.

FAALİYETLERİMİZ HIZ KESMEDİ

Tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de pandemi ile yoğun mücadele eden bir ülke olduğuna işaret eden Taşkesenligil, “Pandemi sürecini yaşadığımız kayıplara rağmen en iyi yöneten ülkelerden biriyiz. Bu süreçte insanlarımızı spordan da mahrum etmedik. Gerek sporcularımız, gerekse antrenörlerimiz ‘Evde Kal’ sloganı kapsamında evde kalarak pandemi sürecine destek olurken, evlerinde spor yapmayı da ihmal etmediler. Ayrıca pandemi sürecinde antrenörlerimiz ‘Spor Her Yerde’, ‘Balkonlar sizin, sokaklar bizim’, ‘Anneler Spor Yapıyor’ gibi projelerimizle hep spor gösterileri yaptık. Hem de pandemi tedbirlerine riayet ederek insanımıza spor yaptırdık. Pandemi sürecinde yurtlarımızda karantinada bulunan yabancı konuklarımızla, yerli vatandaşlarımıza en iyi şekilde ev sahipliği yaptık” şeklinde konuştu.

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, pandemi sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilimizde devam ettirdiği spor yatırımlarının inşaatlarında çalışmaların devam ettiğine işaret ederek, “Pandemi sürecinde yatırımlarımız tüm hızıyla devam etti. Valimiz Okay Memiş öncülüğünde öncelikli olarak YİKOB destekli olarak Kazım Karabekir Stadı’nın Güney Kale Arkasındaki tribünün çatısını şeffaf hale getirerek, kışın o bölgede oluşan buzlanmanın önüne geçtik. Saha zeminin en iyi şekilde hazır hale getirerek, Erzurumspor’umuzun hizmetine sunduk. Sporcu Eğitim Merkezimizin inşaat çalışmaları tam gaz devam ediyor. Yurtlarımızda bakım onarım çalışmaları yaptık. Spor Toto Teşkilatımızın kaktı ve desteleriyle Karayazı ilçemize spor salonu kazandıracağız. Aziziye ilçemize de yarı olimpik yüzme havuzu yapacağız” dedi.

KURUMLARLA DAYANIŞMAMIZ VE İYİ DİYALOGLARIMIZ SÜRECEK

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Vali Okay Memiş öncülüğünde kurum olarak diğer kurum ve kuruluşlar ile STK’larla hep iyi ilişkiler içinde olduklarını ve ortak projeleri başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Taşkesenligil, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in kentte gençlik ve spor adına yaptığı spor faaliyetleri ve yatırımları ortada. Kurum olarak KUDAKA destekli olarak ilimize Futbol Kamp Sahaları kazandırdık. Büyükşehir Belediyemize ait kayak yolundaki Futbol Yüksek İrtifa Kamp Sahaları da yıllardır onlarca futbol takımının yaz kamplarına ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e yatırımları için teşekkür ediyoruz. İlçe belediye başkanlarımızın da spora ve gençliğe yaklaşımları takdire şayan. Gençlik Merkezlerimiz ve KYK’larımız STK’larla ortaklaşa insan odaklı başarılı projeler yaparak pandemi sürecinde insanlarımıza moral aşılamaya çalıştılar. GSİM olarak bundan sonrada kurum, kuruluş ve STK’larla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.