HABERARŞİVİ
 • 26

  NİSAN

  57. ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜ

  Çanakkale Savaşı’nın 102. Yıl dönümünde gencinden yaşlısına Erzurumlu, ellerindeki Türk bayrakları ile Karskapı Şehitliğine yürüdü. Narmanlı Camii’nde sabah namazının ardından katılıcılara ayran çorbası ikram edildi.

 • 26

  NİSAN

  İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR 15 TEMMUZ’U KONUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen ‘Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar 15 Temmuz Gecesini Anlatıyor’ programı Ağrı ve Erzurum’da ilgi gördü. Erzurum İl Müftlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide içimizdeki kahramanlar 15 Temmuz’u anlatarak, “Bu bir darbe girişimi değil, düpedüz işgal harekatıydı” dediler.

 • 25

  NİSAN

  KARAYAZILI ÇOCUKLAR GENÇLİĞİN KANATLARINDA

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yakutiye Gençlik Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Karayazılı çocuklarla kutladı.

 • 24

  NİSAN

  ÜNİVERSİTELİLER SAHADA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bölgeler Arası Futbol Şampiyonası’nı Erzurum’da başlattı. 11 takım şampiyonluk için kozlarını Erzurum’da Paylaşıyor.

 • 19

  NİSAN

  BOCCE’NİN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

  Erzurumlu gençler bocce sporu ile tanıştı. Yıldızlar ve miniklerden sonra gençlerde de Liseler Arası Gençler Bocce İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı. Erkeklerde şampiyonluk Kupası Oltu’ya giderken, kızlarda birincilik kupası Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nin oldu.

 • 18

  NİSAN

  Ün Altına Uğurlu Bronza Vurdu

  Erzurum Gençlikspor’un 52 kilodaki boksörü Ahmet Hakan Ün Liseler Arası Türkiye şampiyonasında alt madalya kazanırken, Murat Uğurlu bronz madalya aldı.

 • 6

  NİSAN

  Vali Azizoğlu’nun Özel Konukları

  Yaşlarından kat kat büyük rakipleri ile yarışan Erzurum’un özel gururları olan Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül’ü Vali Seyfettin Azizoğlu bağrına bastı.

 • 6

  NİSAN

  KANDİLLİ’DE ANADOLU KANDİLLERİ PARLADI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Erzurum Gençlik Merkezleri yeni projelere imza atmaya devam ediyor. ‘Anadolu'nun Kandilleri’ Projesi kapsamında Kandilli Kayaklı Koşu ve Biathlon Tesisleri’nde 2 günlük kamp düzenledi.

 • 4

  NİSAN

  HERKES İÇİN SPOR ATAĞI

  Herkes İçin Spor Federasyonu illerde spor tanıtımı yapıyor. Projeye Erzurum’dan start verildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “7’den 70’e herkesin sağlıklı bir yaşam için mutlaka spor yapması gerekir” dedi.

 • 3

  NİSAN

  ŞAMPİYON ERZURUM’U SALLADI

  Avrupa’da karşısına çıkan rakibini devirerek, 86 kiloda şampiyon olan güreşçi Murat Ertürk, memleketi Erzurum’da coşkulu karşıladı. İstiklal marşımızı çaldırarak, bayrağımızı dalgalandıran Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor’un Milli güreşçisi, Vali Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından ödüllendirildi.

 • 3

  NİSAN

  Özel Gururlara Çiçekli Karşılama

  Erzurum'da otistik ikizler, 13 yaşındaki Aliye Zeynep ve Muhsin Murat Bingül, Fransa'da yapılan 'Özel Sporcular Kayak Dünya Şampiyonası'nda büyük başarı elde etti. Kendilerinden yaşça çok büyük sporcularla kapışan ikizlerden Aliye Zeynep Bingül Küçük Slalomda dünya beşincisi Avrupa 4'üncüsü, Muhsin Murat Bingül'de Dünya 14'üncüsü ve Avrupa 12'ncisi oldu. Erzurum’un özel gururları için havalimanında karşılama töreni düzenlendi.

 • 29

  MART

  GHSİM PERSONELİNE BELGENET SEMİNERİ

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü memurlarına belge net semineri verilerek, e-imza anlatıldı.

 • 24

  MART

  KURTULUŞ KUPASI İÇİN TER DÖKTÜLER

  Erzurum GHSİM ile Bilardo İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Kurtuluş Kupası Bilardo Turnuvası nefesleri kesti. Tek farkla galip gelen Uğur Aydemir kupanın sahibi oldu.

 • 23

  MART

  OBJEKTİFLERDEN SU DAMLADI

  Erzurum Palandöken Gençlik Merkezi ve gönüllü gençlerin 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle açtığı fotoğraf sergi büyük ilgi gördü.

 • 10

  MART

  ŞAMPİYON BOKSÖRÜ KUTLADI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Yıldızlarda Türkiye Şampiyonu olan Yolspor’un başarılı boksörü Tahsin Korkmaz’ı kutladı. Baş antrenör Cahit Himoğlu’na da övgüler yağdıran Taşkesenligil, Yolspor’a Türk sporuna verdiği destekten ötürü teşekkür etti.