HABERARŞİVİ
 • 18

  HAZİRAN

  AMATÖR KULÜPLERE ÖNCE İFTAR SONRA YARDIM

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Erzurum’da amatör spor kulüpleri için iftar programı düzenledi. İftar yemeğinin ardından kulüplere 152 bin liralık yardım çeki verildi.

 • 22

  MAYIS

  ENGELLERİ PATENLE AŞTILAR

  Erzurumlu işitme engeli öğrenciler, buz pateni yaparak, Dünya Engelliler Haftasını kutladılar. ‘Koşabiliyorken Koş’ Projesi kapsamında işitme engelli gençler, keyifli anlar yaşadı.

 • 22

  MAYIS

  AVM’DE MASA TENİSİ COŞKUSU

  Gençlik Haftası Münasebetiyle yapılan spor gösterileri AVM’lere taştı. Halk masa tenisi oynayarak, keyifli anlar yaşadı. Başarılı olan vatandaşlara kupa ve hediye çeki verildi.

 • 22

  MAYIS

  ERZURUM’DA 19 MAYIS COŞKUSU

  Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98’nci yıldönümü Erzurum’da coşkuyla kutlandı. Yağmura rağmen, bayram coşkusu dinmedi. Kortej yürüyüşünün ardından gerçekleşen spor gösterileri nefesleri keserken, sporcuların şovu halktan yoğun alkış aldı.

 • 17

  MAYIS

  YETENEK AVCISI VE YETENEK TARAMASI BAŞLADI

  Erzurum Valiliğinin destekleriyle SODES 2017 Projeleri kapsamında kabul edilen Yetenek Avcısı Projesinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak projesi olan Yetenek Taraması’na start verildi. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “35 bin öğrencinden 10 binini seçerek, spora kazandıracağız” dedi.

 • 16

  MAYIS

  GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başladı. Törende konuşan GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, Filistin’de katliam yapan İsrail’i kınadı.

 • 9

  MAYIS

  ÇUVAL YARIŞI YAPIP HALAT ÇEKTİLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilcisi Hüseyin Öz’ün organize ettiği Geleneksel Türk Oyunları etkinliğinde Erzurum’da Türkçe öğrenen yabancı öğrencilere spor yaptırılıyor. GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Dillerimiz farklı olsa da gönüllerimiz bir” dedi.

 • 8

  MAYIS

  ERZURUM YENİ BİR HİKAYE YAZIYOR

  2011 UNIVERSIADE VE 2017 EYOF’a ev sahipliği yapan Erzurum, 2026 Olimpiyatları’na doğru hızla ilerliyor. IOC Diyalog heyeti, kentten mutlu ayrıldı. Toplantı ve tesis gezilerinden bir hayli memnun kalan IOC Kıdemli Baş Danışmanı Gilbert Felli ve IOC Olimpiyat Adaylık Koordinasyon Proje Müdürü Pierre Dorsaz’ın Dadaşlar diyarı ile ilgili olumlu görüşleri “Erzurum yeni bir tarih yazıyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

 • 2

  MAYIS

  Diyalog Görüşmeleri Başladı

  2026 Kış Olimpiyatları’na aday olan Erzurum’a gelen IOC heyeti Türk yetkililer ile diyalog görüşmelerine başladı. IOC Kıdemli Baş Danışmanı Gilbert Felli ve IOC Olimpiyat Adaylık Koordinasyon Proje Müdürü Pierre Dorsaz’ın Erzurum’daki ilk izlenimlerinin oldukça olumlu olduğu belirtildi.

 • 25

  NİSAN

  NİSAN’DA KAYAK YAPIP MADALYA KAZANDILAR

  Tüm Kayak Merkezlerinde kayak sezonu bitmesine rağmen Erzurum’da Nisan’da bile kayak yapılıyor. GHSİM’nin kursiyer kayakçıları da yarış yaparak madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirildiler.

 • 19

  NİSAN

  KYK’LI GENÇLERDE POTANIN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

  Erzurum KYK İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde YURTKUR İller arası Basketbol Bölge Grup Şampiyonası Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapıldı. Kızlarda Erzurum, erkeklerde Erzincan şampiyon oldu.

 • 18

  NİSAN

  ERZURUM GHSİM 2026’YI TÜM İLÇELERDE TANITACAK

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, şube ve ilçe müdürleri ile yaptığı zirvede, 2026 Kış Olimpiyatları için seferber olduklarını belirterek, tüm ilçelerde tanıtım yapacaklarını söyledi.

 • 18

  NİSAN

  HALAYLI FİDAN DİKİMİ

  ‘Koşabiliyorken Koş’ projesinin tanıtımı ve Erzurum Valiliği öncülüğünde ‘Fidan Dikimi Sende Katıl’ etkinliği bayram havasında geçti. Otizm farkındalığının da yaşandığı etkinlikte fidanlar toprakla buluşturuldu. Davetliler ile katılıcılara sucuk ekmek ikram edildi. 7’den 70’e katılımcılar, halay çekerek, otizmli gençlere destek verdiler.

 • 11

  NİSAN

  ERZURUM ‘KOŞABİLİYORKEN KOŞUYOR’

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün en önemli projelerinden biri olan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesine Erzurum’dan büyük katılım var. Spor tesislerine koşan vatandaşlar sağlık için spor yapıyor.

 • 10

  NİSAN

  BOKS SÜPER LİGİNDE DADAŞ RÜZGARI

  Spor Toto Boks Süper Liginde beşinci hafta maçları geride kaldı. Antrenörler Mustafa Kalkan ve Muhsin Köylü yönetiminde, Erzurum’un bağrından çıkan boksörlerle ringi sallayan Gençlik Spor, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı zirvede takip ediyor. Mavi-beyazlı boksörler beşinci haftada İstanbul Bağcılar’ı, 6-4 mağlup etti.