HABERARŞİVİ
 • 9

  EKİM

  FATMA ÖĞRETMENE MORAL

  Erzurum’un Karayazı ilçesinin Kayalar Mahallesinde görev yapan Osmaniyeli fedakar öğretmen Fatma Sümer ve talebelerini ziyaret eden Yakutiye Gençlik Merkezi Gönüllü Gençleri ve Gençlik Liderleri, gönülleri fethetti. Tiyatro gösterisi ve oyunlarla minik yüreklere dokunan ziyaretçiler, Kayalar Mahallesi’nde unutulmaz bir gün yaşanmasını sağladılar.

 • 9

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

  Erzurum GSİM ile ASKF’nin birlikte organize ettiği Amatör Spor Haftası, spor gösterileri ile kutlandı. Uluslararası müsabakalarda başarılı olan sporcular ve antrenörleri plaketle ödüllendirildi.

 • 9

  EKİM

  HEM PİSTTE HEM GÖNÜLLERDE ŞAMPİYON

  Erzurum Kristal Buz Paten Spor Kulübü’nün otizmli sporcusu Betül Okutucu, Samsun’da şampiyon oldu. Minik sporcunun azmi alkış alırken, gönüllerde de taht kurdu.

 • 9

  EKİM

  DADAŞLARIN TAEKWONDO GURURU

  2018 yılında taekwondoda zaferlere imza atan sporcuları kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, şampiyonları ödüllendirdi.

 • 1

  EKİM

  12 BİN ÖĞRENCİYE YETENEK TARAMASI

  Erzurum Valiliği’nin destekleriyle SODES 2017 Projeleri kapsamında kabul edilen Yetenek Avcısı Projesinin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak projesi olan Yetenek Taramasında 12 bin öğrenciye yetenek taraması yapıldı. İlk etapta 558 öğrenci seçildi. 558 öğrenci için ikinci etap seçmeleri Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapıldı.

 • 1

  EKİM

  CURLİNGE TAZE KANLAR GELİYOR

  Türkiye Curling Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen 1. Kademe Antrenör Kursu büyük ilgi gördü. GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz da kursiyerleri yalnız bırakmadı.

 • 28

  EYLÜL

  MİLLİLERE MORAL ZİYARETİ

  Tekerlekli Sandalye Curling Milli Takımı’nın antrenmanlarını ziyaret eden GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, Ay-yıldızlılara moral verdi.

 • 27

  EYLÜL

  SPORA DEV YATIRIM

  Vali Altıparmak döneminde KUDAKA destekli yapılan ‘Yüksek İrtifa Kamp Projesi’ kapsamında yapılan sahaların geçici kabulü yapıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Kayak Yolu’ndaki Yüksek İrtifa Kamp Sahaları ile birlikte Erzurum GSİM’in yeni sahaları da spora katkı sunacak.

 • 18

  EYLÜL

  ŞAMPİYON KUZENLER

  Balkan Şampiyonu olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Sporlu Emre Çiftçi ile Yolsporlu Oktay Çiftçi havalimanında çiçeklerle karşılandı. GSİM Personel Şube Müdürü Fetif Arslan, karşılama töreninde yaptığı konuşmada, “Amca çocukları olan Oktay ve Emre’yi İnşallah bir gün olimpiyat şampiyonu olarak da karşılarız” dedi.

 • 18

  EYLÜL

  NENE HATUN KUPASINA REKOR KATILIM

  Erzurum GSİM ile Buz Pateni Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Short Track Nene Hatun Kupası Yarışları sona erdi. Üç gün süren yarışlara rekor katılım oldu.

 • 13

  EYLÜL

  MİLLİLER DÜNYA'YI FETHEDECEKLER

  Erzurum’da üst düzey kamp yaparak Dağ Koşusu Dünya Şampiyonası’na bilenen Dağ Koşusu Atletizm Milli Takımı’nda kamp bitti. TAF Disiplin Kurulu Başkanı Fatih Tüzemen yönetimindeki Ay-yıldızlılara, başarı dileklerini ileten Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Şampiyon döneceğinize inancımız tam” dedi.

 • 7

  EYLÜL

  MİNİK KAYAKÇILARIN EĞLENCELİ ÇALIŞMASI

  Erzurum Gençlik Spor Kulübü’nün 2016 Kış Olimpiyatlarına yönelik olarak başlattığı proje kapsamında minik kayakçılar yaz kış demeden olimpik kayakçı olmak için hazırlanıyor. Antrenörler nezaretinde oyun parklarında ve kent ormanında koşan minik kayakçılar eğlenceli çalışma yapıyor.

 • 31

  AĞUSTOS

  ERZURUM BOKSTA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

  Spor Toto Büyükler Boks Ligi’nde fırtına gibi esen Erzurum Gençlik Spor Türkiye üçüncüsü oldu. Antrenörler Mustafa Kalkan, Muhsin Köylü ve Atilla Zengin, yönetimdeki Mavi-beyazlı boksörler bronz kupayı Dadaşlar Diyarına getirdi. Boks kafilesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e desteklerinden dolayı pankart açarak teşekkür etti.

 • 16

  TEMMUZ

  TOHM’UN GURURU AMAÇTAN

  Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Erzurum TOHM Sporcusu Ömer Amaçtan, GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret ederek, başarısını paylaştı.

 • 16

  TEMMUZ

  NAMAZ KILIP 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

  Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri, 15 Temmuz Şehitleri için Abdurrahmangazi Türbesine yürüyüş yaptı. Öğle Namazını Ulu Camii’nde kılan gençler ve gençlik liderleri 150 metrelik dev Türk Bayrağı ile şehitleri andı.