Tekman’ın Atletizm Gururu

  Erzurum’un Tekman İlçesi atletizmde büyük gurur yaşıyor. İtalya’da yapılan U18 Dünya Dağ Koşusu şampiyonasında dereceye giren Tekman Belediyesi Sporcularına tebrik yağıyor.

  Haberi Oku

  Spor Sokağı ile 7’den 70’e Spor

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ‘Spor Sokağı’ Projesi kısa sürede büyük ilgi gördü. Sporu halkın ayağına götüren GSİM, vatandaşa spor branşlarını tanıtarak, spora yönlendiriyor.

  Haberi Oku

  KYK’LI ÖĞRENCİLERE ÇİÇEKLİ KARŞILAMA

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 2019-2020 öğretim yılında KYK’larda konaklayacak olan öğrencileri çiçeklerle karşıladı. Taşkesenligil, “Sizler bize anne-babanızın emanetisiniz” dedi.

  Haberi Oku

  GENÇ OFİS DÖNEMİ

  Erzurum’a Üniversite öğretimi için gelecek olan öğrencilerin yurtlarda rahat bir konumda eğitim görmeleri için seferber olan GSİM, daha önce KYK kampüsünde yer alan ESMEK’i genç ofis olarak örencilerin hizmetine açacak.

  Haberi Oku

  Gürcülerin Kule İlgisi

  2011 UNIVERSIADE kapsamında yapılan Erzurum Atlama Kuleleri, bugünlerde Gürcü sporcuları ağırlıyor. Ski Clab Koba Cakadze kulübü sporcuları atlama kulelerinde antrenman atlayışları yapıyor.

  Haberi Oku

  PROJE ŞENLİĞİ

  ‘Deneyap’ Projesi kapsamında öğrenciler yaptıkları projeleri sergiledi. Festival havasında geçen sergi büyük ilgi gördü. Deneyap Projesi Eğitim Koordinatörü Bahtiyar Akan, bu ayın sonunda robotik kodlama eğitimlerinin başlayacağını söyledi.

  Haberi Oku

  Ders Zili Çalmadan Gönüllü Zili Çaldı

  Erzurum GSİM Aziziye Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2019 yılını gönüllük yılı ilan etmesi ile birlikte gönüllü faaliyetlere ağırlık verdi. Gençlik liderleri ve gönüllü gençler spor, sağlık, kültür ve eğitim çalışmalarında gençlerin ayağına gidiyor. Gençlik Merkezi’nin köylerdeki faaliyetleri alkış alıyor.

  Haberi Oku

  Aziziye GM Gençlerin Merkezi Oldu

  Aziziye Gençlik Merkezi sanatta, kültürde, değerler eğitiminde ve sporda gençlerin merkezi oldu. Dadaşkentte hizmet veren gençlik merkezi, gençlerle dolup taşıyor.

  Haberi Oku

  CURLİNÇİLER YÜKSEK İRTİFA KAMPINDA

  Curling milli takım sporcuları Zonguldak’dan sonra Erzurum’da yüksek irtifa kampına başladı. Federasyon Başkanı Kenan Şebin de açık alanda yapılan kondisyon çalışmalarını yerinde izleyerek, sporculara moral verdi.

  Haberi Oku

  Sürat Patenciler Erzurum’da Güç Depoluyor

  Üçüncü etap yaz gelişim kampı için Erzurum’u tercih eden Sürat Pateni Milli takımı ile yabancı sporcular, Anadolu’nun Zirvesi’nde güç depoluyor. Milli sporcular, GSİM’yi ziyaret etti.

  Haberi Oku

  100. Yıl Koşusu Şampiyonları

  23 Temmuz Erzurum Kongresi ve Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Erzurum Milli Mücadele 100. Yıl Koşusu ve Halk Yürüyüşü’ yapıldı. 10 Bin Metre Milli Mücadele Koşusunda kadınlarda Elvan Abeylegesse, erkeklerde Sezgin Ataç birinci oldu.

  Haberi Oku

  Nefes Kesen Yarış

  Erzurum’da yapılan 5. Uluslararası Sprint ve Bayrak Yarışları nefes kesti. Açılış seremonisinin ardından ilk gün yarışları yapıldı.

  Haberi Oku

  ALKIŞLAR AFGANLI MİNİK YÜREKLERE

  Aziziye Gençlik Merkezi’nin misafiri olan Afganlı Minik Yürekler, 23 Temmuz Erzurum Kongresi’nin yapıldığı tarihi binayı ziyaret ederek, en az Türkler kadar duygulu anlar yaşadı.

  Haberi Oku

  TAŞ VE BAĞ’DAN İSTİŞARE TOPLANTILARI

  Erzurum’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Baş Müfettişleri Cevat Taş ile Kemal Bağ, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı şube, ilçe ve yurt müdürleri ile istişare toplantıları yaptı.

  Haberi Oku

  Milli Mücadele İçin Pedalladılar

  Erzurum’da Milli Mücadelenin 100’üncü yılı anısına düzenlenen Bisiklet Halk Yarışı’nda gençlerde Önder Demir, yetişkinlerde de Ömer Faruk Özler birinci oldu. Vali Okay Memiş de sembolik olarak yarışa katılarak bisiklet sürdü.

  Haberi Oku

  PAINTBALL ŞAMPİYONLARINA ÖDÜL

  Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı kapsamında yapılan Paintball Türkiye Ligi 2. Ayağı Müsabakaları ve Erzurum Ulaslararası Open sona erdi. Palandöken Erzurum Ladies Cupta İzmir Angelpark birinci olurken, mekanik ligde şampiyonluk Tortum 21 Martspor’un oldu.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER