HABERARŞİVİ
 • 19

  TEMMUZ

  TAŞ VE BAĞ’DAN İSTİŞARE TOPLANTILARI

  Erzurum’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Baş Müfettişleri Cevat Taş ile Kemal Bağ, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı şube, ilçe ve yurt müdürleri ile istişare toplantıları yaptı.

 • 17

  TEMMUZ

  PAINTBALL ŞAMPİYONLARINA ÖDÜL

  Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı kapsamında yapılan Paintball Türkiye Ligi 2. Ayağı Müsabakaları ve Erzurum Ulaslararası Open sona erdi. Palandöken Erzurum Ladies Cupta İzmir Angelpark birinci olurken, mekanik ligde şampiyonluk Tortum 21 Martspor’un oldu.

 • 17

  TEMMUZ

  Milli Mücadele İçin Pedalladılar

  Erzurum’da Milli Mücadelenin 100’üncü yılı anısına düzenlenen Bisiklet Halk Yarışı’nda gençlerde Önder Demir, yetişkinlerde de Ömer Faruk Özler birinci oldu. Vali Okay Memiş de sembolik olarak yarışa katılarak bisiklet sürdü.

 • 10

  TEMMUZ

  Savaşın Çocukları Sergilendi

  Gözde Geyik ve Merve Söylemez nezaretinde 20 öğrenci tarafından kara kalem çalışması sonucu yapılan “Savaşın Çocukları” adlı resim sergisi açıldı. Savaşlarda en çok çocukların öldüğüne dikkat çeken kurs öğrencileri, yakalarına yara bandı takarak, serginin açılışına katıldı.

 • 8

  TEMMUZ

  Cirit 100’üncü Yıl Şampiyonlarına Kupa

  Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında yapılan Atlı Cirit İl Birinciliğinde dereceye giren takımlara kupaları verildi. Korkut Ata, Yarımca ve Ilıca Termal grup birincisi olarak 1. Lige Yükselme Müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Elemelere gidecek olan son takım haftaya belli olacak.

 • 3

  TEMMUZ

  CURLİNG ŞAMPİYONLARINA GÖRKEMLİ TÖREN

  2018-2019 sezonunda toplam 467 müsabakanın oynandığı curling liglerinde ilk üçe giren takım ve sporcular için ödül töreni düzenlendi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ödül töreni Oscarı aratmadı. Muhteşem törenle ödüllerine kavuşan curlingçiler büyük coşku yaşadı. Törende MNG AVM Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Aydoğan Süer, Kuzey Yamacı Spor Kulübü sporcularına birer Cumhuriyet altını hediye etti.

 • 3

  TEMMUZ

  Anadolu’nun Zirvesinde Kick Boks Rüzgarı

  Kick Boks Federasyonu’nun Erzurum’da düzenlediği Türkiye Kick Boks Şampiyonası ve Milli takım seçmeleri başladı. İlk gün büyükler kategorisinde müsabakalar yapıldı. Şampiyona’nın açılış törenleri ise oldukça renkli geçti. Protokole kick boks eldiveni hediye eden Federasyon Başkanı Salim Kayıcı, “Bir gün herkes kick boks yapacak dedik. Dadaşlar diyarının protokolü de bugün kick boks yapmış oldu” dedi.

 • 1

  TEMMUZ

  HEDEF 2020 TOKYO OLİMPİYATLARI

  Erzurum’da kamp yapan Atletizm Milli Takımı, şehrin protokolü ile moral yemeğinde bir araya geldi. Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Fatih Tüzemen, “Hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkün gücüne dünyaya göstermek” dedi.

 • 1

  TEMMUZ

  Çocuklar Şimdi Spor Zamanı

  Ücretsiz İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 81 ilde başlattığı proje sayesinde binlerce çocuk ücretsiz spor yapıyor. Erzurum GSİM’de bu yaz 15 bin kayıtlı çocuğu spora başlattı. İl Müdürü Fuat Taşkesneligil, “Hedefimiz 30 bin çocuğumuzu spor salonlarına çekmek” dedi.

 • 27

  HAZİRAN

  Erzurum Atletizminde Üssü

  Atletizm Milli Takımı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret etti. Taşkesenligil, Yaz Futbol Takımı kamplarının dışında Atletizm diğer spor branşlarında da Erzurum’un yüksek irtifa kamp merkezi olduğunu söyledi.

 • 26

  HAZİRAN

  ÇİZME’DEN ANADOLU’NUN ZİRVESİNE

  İtalya Bayan Yüzme Milli Takımı, Güney Kore’de yapılacak olan Water Open’a Erzurum’da hazırlanıyor. Coach Fabrizio Antonelli yönetimindeki Çizme’nin bayan kulaçları, Dadaşlar Diyarına hayran kaldı. İtalyanlar, 2020 Yaz Olimpiyatlarına hazırlanmak içinde adres olarak Anadolu’nun zirvesini seçti.

 • 25

  HAZİRAN

  KYK'lı Kızların Göz Nuru El Emekleri Sergilendi

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kız Yurtlarında kalan öğrencilerin yıl boyu yaptıkları göz nuru el emekleri kız yurtlarında sergilendi.

 • 24

  HAZİRAN

  Milli Mücadele’nin 100’ncü Yılı Ciritle Şenlendi

  Ata sporumuz cirit Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı için sahne aldı. Aynı zamanda il birincisini belli edecek olan turnuva, Emrullah Yiğit Çakır Cirit Sahası’nda başladı.

 • 21

  HAZİRAN

  Ciritçiler Milli Mücadele İçin Sahada

  23 Temmuz Erzurum Kongresi ve Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı anısına ciritçiler sahaya çıkıyor. Atlı Cirit İl Birinciliği Müsabakaları yarın başlıyor.

 • 21

  HAZİRAN

  Çukuryayla'dan Dünya Şampiyonasına

  Erzurum’un Tekman İlçesine bağlı Çukuryayla Köyü’nden Elanur Çoban ve Selahattin Yüzen, Trabzon’da 6 bin metrede ilk dörtte yer alarak Yıldızlar Dünya Dağ Koşusu’na katılmaya hak kazandı.Erzurum’un Tekman İlçesine bağlı Çukuryayla Köyü’nden Elanur Çoban ve Selahattin Yüzen, Trabzon’da 6 bin metrede ilk dörtte yer alarak Yıldızlar Dünya Dağ Koşusu’na katılmaya hak kazandı. GSİM/ERZURUM Erzurum’un Tekman İlçesi çıkardığı atletlerle gururlanıyor. Erzurum’a 150 kilometre mesafede bulunan Tekman, Dünya Dağ Koşusu Şampiyonasına sporcu gönderme başarısı gösterdi. 19 Haziran 2019 tarihinde Trabzon’da yapılan Yıldızlar ve Gencler Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası’nda yıldız erkeklerde Selahattin Yüzen Türkiye 3’üncü oldu. Yıldız kızlarda ise Elanur Çoban Türkiye 4.cüsü olarak milli takıma seçildi. YÜZEN VE ÇOBAN İTALYA’YA GİDECEK Tekman Kaymakamı Kemal Karahan ve Belediye Başkanı Mustafa Ergin’in destekleri ile büyük başarıya imza atan Antrenör Musafa Esen’in öğrencileri Erzurum Gençlik S