HABERARŞİVİ
 • 12

  ARALIK

  YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 16 Nisan 2016 tarihinde imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Erzurum’da yüzme kursları düzenlenecek, birer aylık periyotlarla ilk okul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yüzme kursu eğitimi verilecek.

 • 3

  ARALIK

  ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliğinde neşeli dakikalar yaşandı. Sazlı sözlü etkinlikte, Gençlik Merkezleri Tiyatro ekibi gösteri yaptı. Programın sunuculuğunu yapan Down Sendromlu Serhat Yener ayakta alkışlandı. Salonda işaret dili ile İstiklal Marşı okundu.

 • 3

  ARALIK

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerleri 01-03 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlendi.

 • 27

  KASIM

  E-Devlet Hizmetlerimizin Eğitimi Verildi

  E-lisans, E-vize, E-spor kart, Sporcu bilgi formu, Kulüp bilgi formu, Veli izin belgesi, İlişiksiz belgesi-Bonservis ve Sportif ceza işlemleri E-Devlet üzerinden hizmete sunulmuştur.

 • 26

  KASIM

  AVRUPA’NIN BRONZ KIZLARI

  Türkiye Curlingte bir büyük başarıya daha imza attı. Ay-yıldızlı bayan milli takımımız Avrupa üçüncüsü olarak bronz kupayı ülkemize kazandırdı.

 • 16

  KASIM

  VALİ MEMİŞ MUTLU OLDUM

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden Erzurum Valisi Okay Memiş, soğuk ve karın Erzurum için nimet olduğunu belirterek, “Şehrin 7’den 70’e insanı spor yapmalı. Erzurum spordan da para kazanmalı, kriz lafından hiç kimse bahsetmemeli” dedi. Vali Memiş, “GSİM’nin sunumları ve salonların doluluk oranı beni mutlu etti” dedi.

 • 15

  KASIM

  MASADA ATATÜRK İÇİN YARIŞTILAR

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 10 Kasım Masa Tenisi ve Atatürk Kupası Müsabakaları yoğun ilgi gördü.

 • 15

  KASIM

  ERZURUM’DA KROS HEYECANI

  Erzurum GSİM tarafından düzenlenen Okullararası Kros İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Dereceye giren sporculara ve okullara ödülleri verildi. Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlarda başarılı olan atletlerin grup müsabakalarına katılacaklarını söyledi.

 • 12

  KASIM

  SPOR OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU

  Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri 2018-2019 Okul Sporları Planlama Toplantısı yapıldı. Zirvede 2017-2018 yılın enlerine de ödülleri ve hediyeleri dağıtıldı.

 • 7

  KASIM

  RİNGİ AYDIN’LATAN DADAŞ

  Gençlikspor Boks Antrenörleri Mustafa Kalkan Muhsin Köylü ve Atilla Zengin yönetimindeki boksörler Mersin’de göğsümüzü kabarttı. Üç boksör ile şampiyonaya katılan Erzurumlular, bir altın bir de bronz madalya kazandı. Muhammet Aydın, ağır sıklette Türkiye şampiyonu oldu.

 • 7

  KASIM

  KARATECİLER DAN SEMİNERİNDE TER DÖKTÜ

  Erzurumlu karateciler için düzenlenen Üst Kuşak DAN Semineri büyük ilgi gördü. 110 karateci eğitim seminerinde ter döktü.

 • 7

  KASIM

  LÖSEMİNİLİ ÇOCUKLARA ANLAMLI MESAJ

  Erzurum Genlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri ile sporcular, Yakutiye Spor Salonu’nda yaptıkları antrenmanlarda anlamlı bir etkinlik yaptı. Maskelerle idmana çıkan ve farkındalık oluşturan sporcular, lösemili çocuklara destek mesajı vererek, yanlarında olduklarını gösterdi.

 • 5

  KASIM

  DÜNYA FATİHİ RAHMAN ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

  Macaristan’da yapılan Dünya Şampiyonasında Grekoromen stilde Dünya üçüncüsü olan Erzurumlu güreşçi Rahman Bilici, memleketinde çiçeklerle karşılandı. GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Hakemler Rahman’ın dünya şampiyonluğunu engelledi, bizim gözümüzde Rahman dünya şampiyonudur” dedi.

 • 31

  EKİM

  MASA TENİSÇİLER CUMHURİYET KUPASI’NDA YARIŞTI

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Masa Tenisi İl Temsilciliği’nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Masa Tenisi Turnuvası sona erdi. Dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • 31

  EKİM

  ERZURUM GSİM’DEN BİR DEV YATIRIM DAHA

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 200 yatak kapasiteli yeni bir kamp eğitim merkezi yapıyor. Yeni tesis bittiğinde yaz kamplarında Erzurum turizmine önemli bir katkı sunacak.