HABERARŞİVİ
 • 21

  MAYIS

  Öğrendiklerini Yaptılar Sinema İle Buluştular

  Erzurum GSİM’ye bağlı Gençlik Merkezleri’nin ‘Öğrendiklerimi uyguluyorum’ Projesi kapsamında dezavantajlı okullardan seçilen 120 öğrenci Sinema ile buluştu. GSİM, 19 Mayıs Gençlik Haftası’nda minik öğrencilerin ilk kez sinema izlemesini sağladı.

 • 20

  MAYIS

  Başarılı Sporculardan Vali Memiş'e Çiçek

  2018-2019 sezonunda çeşitli branşlarda uluslararası alanda Türkiye ve Erzurum’a derece kazandıran sporcular Vali Okay Memiş’i ziyaret ederek çiçek sundular.

 • 20

  MAYIS

  Liseli Gençler Spor Bilgilerini Yarıştırdı

  Erzurum’da ilk kez Liseler arası Spor Bilgi Yarışması düzenlendi. 10 lisenin yarıştığı bilgi yarışmasında Şehit Burak Burak Tatar MTAL birinci oldu. Ek sorular sonucunda Ilıca Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Tekman ÇPL üçüncü oldu. Vali Okay Memiş de, görüntülü sorularda 2011 UNIVERSIADE’yi sordu.

 • 20

  MAYIS

  Atletler Koşmadı Tırmandı

  Kayakla Atlama Kuleleri’nde Atletizm Tırmanma Yarışı nefesleri kesti. İkiz kardeşler şampiyonluğu paylaştı.

 • 20

  MAYIS

  Gençliğin 100. Yıl Coşkusu

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü Erzurum’da coşkuyla kutlandı. Kortej yürüyüşünün ardından gerçekleşen spor gösterileri nefesleri keserken, sporcuların şovu protokol ve halktan yoğun alkış aldı. Erzurum adına uluslararası arenada kürsüye çıkan şampiyonlar protokol tarafından ödüllendirildi.

 • 20

  MAYIS

  Taşkesenligilden 19 Mayıs Teşekkürü

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 100’üncü yıl dönümünü muhteşem kutladıklarını belirtti. Taşkesenligil, muhteşem katılım sağlayan Erzurumlulara ve programdaki görevli personele teşekkür etti.

 • 17

  MAYIS

  BASKETLER EMPATİ İÇİN ATILDI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları ve Gençlik Hatfası ile Engelliler Haftası nedeniyle Özel Bilkent Erzurum Labaratuvar Lisesi’nde Tekerlekli Basketbol Empati maçı yapıldı. GSİM ve Özel Bilkent Labaratuvar Lisesi’nin birlikte organize ettiği etkinlik oldukça renkli geçti.

 • 17

  MAYIS

  MNG AVM’de Gençlik Rüzgarı Esti

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları kapsamında Doğu’nun en büyük Alışveriş Merkezi olan MNG AVM’de spor gösterileri yapıldı. Nefes kesen gösterileri vatandaşlar alkışladı.

 • 15

  MAYIS

  GENÇLİK HAFTASI ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Gençlik haftası ve gençlik bayramımız bir çok etkinlikle kutlanacak. Gösterilerimize ve etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

 • 10

  MAYIS

  ENGELLİLER İÇİN YÜRÜDÜLER

  Vali Okay Memiş’in de katılımı ile Erzurum’da ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle yürüyüş yapıldı. GHSİM’de yürüyüşte farkındalık oluşturan kurumlardan biri olmayı başardı.

 • 9

  MAYIS

  GÖNÜL EKİBİ “ÇAYA GELİYORUZ” DEDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Çaya geliyoruz’ projesi kapsamında Yakutiye Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Afgan sığınmacı ve dar gelirli aileleri ziyaret ederek, gönüllerine girmeyi başardı.

 • 8

  MAYIS

  Erzurum’un Yüzme Havuzu Dünyanın Gözdesi

  Avrupa’nın tek yüksek irtifalı tam olimpik yüzme havuzuna sahip olan Erzurum, yerli ve yabancı takımların tercihi haline geldi. Yüksek irtifa kamp noktasında Avrupa ve dünyanın yüzme kampları için sıraya girdiği Erzurum Tam Olimpik Yüzme Havuzu, bugünlerde Alman Milli Takım sporcularını ağırlıyor.

 • 8

  MAYIS

  Taşkesenligil Misafirleri Uğurladı

  1919 kilometre yol kat ederek, Atatürk’ün Kuruluş Mücadelesini başlattığı güzargahta pedal çeviren Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyelerini uğurlayan Erzurum GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Yolunuz açık olsun” dedi.

 • 7

  MAYIS

  İLK ADIM’DAN KURTULUŞUN İZİNDELER

  Samsun’dan yola çıkan Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği 9 kişilik ekiple, 1919 kilometre yol kat ederek, Atatürk’ün Kuruluş Mücadelesini başlattığı güzargahta pedal çeviriyor. 29 Nisan’da Samsun’dan yola çıkan bisikletli grup, 17 Mayısta Ankara’ya ulaşacak. ‘İlk Adım’dan Kurtuluşa Ata’nın izinde’ sloganıyla pedal çeviren sporcular, Erzurum Porotokolünü ziyaret etti.

 • 6

  MAYIS

  Türk Gençliği Deneyap’ta Yarışıyor

  5 bin 400 genç geleceğin teknoloji yıldızı olmak için hünerlerini sergiledi. Erzurum’da da ilk elemelere katılan 6 bin öğrenciden başarılı olan 500’ü Deneyap finalinde yarıştı.