HABERARŞİVİ
 • 16

  TEMMUZ

  TOHM’UN GURURU AMAÇTAN

  Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Erzurum TOHM Sporcusu Ömer Amaçtan, GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret ederek, başarısını paylaştı.

 • 16

  TEMMUZ

  NAMAZ KILIP 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

  Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri, 15 Temmuz Şehitleri için Abdurrahmangazi Türbesine yürüyüş yaptı. Öğle Namazını Ulu Camii’nde kılan gençler ve gençlik liderleri 150 metrelik dev Türk Bayrağı ile şehitleri andı.

 • 12

  TEMMUZ

  ERZURUM RİNGTE ZAFERDEN ZAFERE KOŞUYOR

  Erzurum Gençlik Spor Boks Takımı, Büyükler Boks Ligi’nde fırtına gibi esiyor. Antrenörler Muhsin Köylü ve Atilla Zengin, yönetimindeki Mavi-Beyazlı boksörlerin son kurbanı Başkent ekibi Sağlıkspor oldu.

 • 9

  TEMMUZ

  ANADOLU’NUN ZİRVESİNDEGENÇLİK ÇALIŞTAYI

  Sivil Toplum Kuruluşları ile 2018 Yılı İşbirliği Toplantıları" Doğu Anadolu Bölgesi Çalıştayı Erzurum’da Gerçekleşti.

 • 2

  TEMMUZ

  İl Spor Merkezlerine Görkemli Açılış

  Erzurum GHSİM tarafından organize edilen İl Spor Merkezleri Ücretsiz Yaz Spor Okulları yapılan açılış törenleriyle başladı. Yüzlerce çocuk spora başlarken, açılış töreni renkli geçti. Spor gösterileri nefes kesti. İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, hedeflerinin bu yaz 15 bin çocuğa 29 ayrı spor branşında ücretsiz spor yaptırmak olduğunu söyledi.

 • 27

  HAZİRAN

  Balkanlardan Avrupa’ya Pedalladılar

  Erzurum Bike Spor Kulübü’nün bisikletçilerinin başarısı sporseverleri gururlandırdı. Sefa Temel ve Abdurrahim İnan, Balkanlarda tarih yazarak Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

 • 25

  HAZİRAN

  GENÇLİK SPOR'A ANLAMLI ÖDÜL

  Erzurum Gençlik Spor Kulübü’ne Türk Sporuna katkılarından ötürü teşekkür plaketi verildi.

 • 25

  HAZİRAN

  Dünya İkincisine Çiçekli Karşılama

  Rusya’da çifte madalya kazanan, Erzurum Palandöken Belediyespor Kulübünde güreşen ve Gençlik Spor Kulübü’nün de engeliler kategorisindeki lisanslı sporcusu olan Mehmet Akif Sönmez, memleketinde çiçeklerle karşılandı. Omuzlara alınan işitme engelli güreşçi büyük bir gurur yaşadı.

 • 25

  HAZİRAN

  ÇOCUKLAR İÇİN SPOR VAKTİ

  Erzurum GHSİM, İl Spor Merkezleri kapsamında ücretsiz yaz spor kurslarına 29 Haziran’da start verecek. 29 ayrı spor branşında, hedef yaz tatilinde il dışına çıkamayan 15 bin dolayında gence spor yapma keyfi yaşatmak.

 • 25

  HAZİRAN

  Özel İkizler Yine Zirvede

  İzmir’de yapılan Özel Sporcular Jimnastik Türkiye Şampiyonası’nda Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül yine zirveyi kimseye kaptırmadı. Otizm Level 3 Seviyesinde ikizler bir kez daha Türkiye şampiyonu oldu.

 • 25

  HAZİRAN

  Erzurum'un Özel Perisi Şampiyon

  İzmir’de yapılan Özel Sporcular Jimnastik Türkiye Şampiyonası’nda Erzurum’u Down Sendromlu sporcular kategorisinde temsil eden Gençlik Sporlu Sümeyye Uruk, artistik jimnastikte dördüncü kez üst üste Türkiye şampiyonu oldu.

 • 18

  HAZİRAN

  AMATÖR KULÜPLERE ÖNCE İFTAR SONRA YARDIM

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Erzurum’da amatör spor kulüpleri için iftar programı düzenledi. İftar yemeğinin ardından kulüplere 152 bin liralık yardım çeki verildi.

 • 22

  MAYIS

  ENGELLERİ PATENLE AŞTILAR

  Erzurumlu işitme engeli öğrenciler, buz pateni yaparak, Dünya Engelliler Haftasını kutladılar. ‘Koşabiliyorken Koş’ Projesi kapsamında işitme engelli gençler, keyifli anlar yaşadı.

 • 22

  MAYIS

  AVM’DE MASA TENİSİ COŞKUSU

  Gençlik Haftası Münasebetiyle yapılan spor gösterileri AVM’lere taştı. Halk masa tenisi oynayarak, keyifli anlar yaşadı. Başarılı olan vatandaşlara kupa ve hediye çeki verildi.

 • 22

  MAYIS

  ERZURUM’DA 19 MAYIS COŞKUSU

  Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98’nci yıldönümü Erzurum’da coşkuyla kutlandı. Yağmura rağmen, bayram coşkusu dinmedi. Kortej yürüyüşünün ardından gerçekleşen spor gösterileri nefesleri keserken, sporcuların şovu halktan yoğun alkış aldı.