HABERARŞİVİ
 • 19

  NİSAN

  KYK’LI GENÇLERDE POTANIN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

  Erzurum KYK İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde YURTKUR İller arası Basketbol Bölge Grup Şampiyonası Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapıldı. Kızlarda Erzurum, erkeklerde Erzincan şampiyon oldu.

 • 18

  NİSAN

  ERZURUM GHSİM 2026’YI TÜM İLÇELERDE TANITACAK

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, şube ve ilçe müdürleri ile yaptığı zirvede, 2026 Kış Olimpiyatları için seferber olduklarını belirterek, tüm ilçelerde tanıtım yapacaklarını söyledi.

 • 18

  NİSAN

  HALAYLI FİDAN DİKİMİ

  ‘Koşabiliyorken Koş’ projesinin tanıtımı ve Erzurum Valiliği öncülüğünde ‘Fidan Dikimi Sende Katıl’ etkinliği bayram havasında geçti. Otizm farkındalığının da yaşandığı etkinlikte fidanlar toprakla buluşturuldu. Davetliler ile katılıcılara sucuk ekmek ikram edildi. 7’den 70’e katılımcılar, halay çekerek, otizmli gençlere destek verdiler.

 • 11

  NİSAN

  ERZURUM ‘KOŞABİLİYORKEN KOŞUYOR’

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün en önemli projelerinden biri olan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesine Erzurum’dan büyük katılım var. Spor tesislerine koşan vatandaşlar sağlık için spor yapıyor.

 • 10

  NİSAN

  BOKS SÜPER LİGİNDE DADAŞ RÜZGARI

  Spor Toto Boks Süper Liginde beşinci hafta maçları geride kaldı. Antrenörler Mustafa Kalkan ve Muhsin Köylü yönetiminde, Erzurum’un bağrından çıkan boksörlerle ringi sallayan Gençlik Spor, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı zirvede takip ediyor. Mavi-beyazlı boksörler beşinci haftada İstanbul Bağcılar’ı, 6-4 mağlup etti.

 • 28

  MART

  2026'ya Aday Olmalısınız

  U18 Yaş Altı Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası heyecanı başladı. Açılış töreninde birbirinden önemli demeçler verildi. Dünya Buz Hokeyi Yönetim Kurulu Üyesi Petr Briza, “Mevcut kış ve buz tesisleri ile Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatlarına aday olması son derece normal” dedi. Çekyalı yöneticinin Vali Seyfettin Azizoğlu’na Erzurum’un kışı hakkında sorduğu soruya, Evliya Çelebi ile ilgili verdiği cevap tebessümle karşılandı.

 • 28

  MART

  ERZURUM GHSİM’DEN KAYAĞA DEVAM

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, pilot okullardan seçtiği çocuklara, kayak sezonu bitmesine rağmen, eğitim vermeye devam ediyor. Minik kayakçılar, gelecekte olimpiyat sporcusu olmanın hayali ile çalışıyor.

 • 28

  MART

  ERZURUM TİYATRODA BÖLGE ŞAMPİYONU

  Gençler arası Tiyatro Bölge Şampiyonası Erzincan’da yapıldı. Erzurum birinci olarak Türkiye Finallerine katılma hakkını kazandı. Yakutiye Gençlik Merkezi Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği ‘İstila’ büyük beğeni topladı.

 • 28

  MART

  MASADA ŞAMPİYON DEĞİŞMEDİ

  Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar Masa Tenisi İl Birinciliğinde erkeklerde Zübeyde Hanım Ortaokulu, kızlarda da Maksut Efendi Ortaokulu birinci oldu.

 • 23

  MART

  ERZURUM DEV ORGANİZASYONA HAZIR

  Türkiye ile birlikte altı ülkenin U18 Yaş Buz Hokeyi Milli Takımları, buz hokeyinde dünya şampiyonu olabilmek için kozlarını Erzurum’da paylaşacak. Organizasyon ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı. GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, tüm halkı müsabakaları izlemeye ve milli takıma tribün desteği vermeye davet etti.

 • 23

  MART

  ERZURUM’A OLİMPİYAT YAKIŞIR

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2026 Kış Olimpiyatları’na adayız, 2023 Vizyonunda, Türkiye’ye olimpiyat yakışır. “Erzurum mevcut spor tesisleri ile olimpiyat yapabilecek kapasitede bir şehirdir” dedi.

 • 14

  MART

  GHSİM’DEN ÇOCUK KORUMA İSTİSMARIN ÖNLENMESİ SEMİNERİ

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kurumda görev yapan antrenörlere, ‘Sporda Çocuk Koruma, İstismarın Önlenmesi’ konulu seminer düzenlendi.

 • 12

  MART

  Tecrübelerini Paylaştılar

  Erzurum’da sporun duayenleri tecrübelerini gençlerle paylaştı. Eski yıldızlar, başarılı sporcular yetişmesi için en büyük görevin ailelere ve antrenörlere düştüğünü söyledi.

 • 2

  MART

  MASA TENİSİ ŞAMPİYONLARI

  Okullar arası Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği yapıldı. Dereceye giren okullara kupa ve madalyaları verildi. Şampiyonluk sevinci yaşayan yıldız masa tenisçiler, “Bu zafer Kahraman Ordumuza Armağan olsun” dediler.

 • 2

  MART

  KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI ELEMELERİ BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı dallarda kültür sanat yarışmaları düzenliyor. Erzurum’da da Gençler Arası Kültür ve Sanat il eleme yarışmaları başlıyor.