HABERARŞİVİ
 • 19

  OCAK

  ERZURUM FİLEDE YOLA TAM GAZ DEVAM

  Antrenörler Mehmet Kırık ve Sinan Erhan yönetimindeki Yıldız Erkekler Voleybol Takımı, ANALİG’de yoluna tam gaz devam ediyor. Mavi-beyazlı voleybolcular, çeyrek final maçları için Tokat’a gidecek.

 • 19

  OCAK

  “ÇOCUKLAR GÜLSÜN” DEDİLER KARNE MUTLULUĞUNA HEDİYELER İLE EŞLİK ETTİLER

  Palandöken Gençlik Merkezi ve Rıfkı Salim Burçak Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerini karne günü yalnız bırakmadılar. Yıl boyunca atölye derslerini gençlik merkezinde yapan çocuk gelişimi bölümü öğrencileri yapmış oldukları oyuncakları ilkokul öğrencilerine karne hediyesi olarak dağıttı. İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla birlikte gerçekleşen hediye töreni öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. Gönüllü öğrenciler karne hediyesi ile birlikte çocuklara yüz boyama etkinliği düzenlediler. Çocukların yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi. Gençlik liderleri yıl boyunca hazırlık yaptıkları bu etkinlik için şöyle dedi: ”çocuklar gülsün diyerek çıktığımız bu yolda mutluluğun önemini anlamak ve çocukların mutluluklarına sebep olmak istedik. Sevgi ve iletişimin bir tebessümle başladığının en güzel halini gönüllü gençlerimiz ile birlikte yaşadık. Ne mutlu bizlere ki yüzlerde oluşan bir tebessüme sebep oluyoruz.” Gençlik liderleri ve gönül

 • 19

  OCAK

  ANKARA ‘DAN ERZURUM’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Ankara Keçiören Gençlik Merkezi ile Yakutiye Gençlik Merkezi arasında Gönül Köprüsü kurularak Gençlerin İyilik Ağacı Projesi kapsamında güzel bir projeye imza attılar.

 • 16

  OCAK

  TÜRKİYE’NİN KAYAK ÜSSÜ ERZURUM

  Erzurum Palandöken ve Kandilli Kayak Merkezi, Türkiye’nin kayakta yükünü çekiyor. Diğer kayak merkezlerinde yeteri kadar kar bulunmaması nedeniyle yarışmaların hemen hemen tümü Erzurum’da yapılıyor.

 • 16

  OCAK

  DEV ORGANİZASYON İÇİN PİST YAPIYORLAR

  Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde 18-21 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Snowboard Boardercross Dünya Şampiyonası için geri sayım başlarken, pist yapımı da tam gaz devam ediyor.

 • 16

  OCAK

  KAYAKLA ORYANTİRİNG’İN KALBİ ERZURUM’DA ATTI

  Yoğun kayak organizasyonlarına ev sahipliği yapan Erzurum, bu kez Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda Oryantiring Federasyonu’nun organize ettiği Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Kandilli Kayak Merkezi’nde yapıldı.

 • 15

  OCAK

  KAYAĞIN KALBİ ERZURUM’DA ATTI

  Bir yandan kış turizmine hizmet veren Erzurum diğer yandan kayak yarışlarına ev sahipliği yapıyor. 29 ilden 645 sporcunun katılımı ile Okullar arası Türkiye Kayak Birinciliği yapıldı.

 • 5

  OCAK

  ERZURUM GENÇLİK SPOR GELECEĞİN KAYAKÇILARINI YETİŞTİRİYOR

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Spor Kulübü, geleceğin kayakçılarını yetiştirmek için kolları sıvadı. Pilot okullardan seçilen öğrenciler için ücretsiz kayak kursu veriliyor.

 • 3

  OCAK

  MELEKLERE DEĞERLER EĞİTİMİ

  Yakutiye Gençlik Merkezi Köy okullarında çocuklarla ‘Değerler Eğitimi ve Kitap Söyleşileri’ yaparak adeta bu alanda bir çığır açtı. Minik öğrenciler, değerler eğitimi ve kitap söyleşileri sonrası kendilerini kucaklayan gençlik liderleri ve gönüllü gençlerle selfie yaptı.

 • 2

  OCAK

  YAKUTİYE GENÇLİK MERKEZİ’NDEN FOTOĞRAF SERGİSİ

  Yakutiye Gençlik Merkezi Fotoğraf Akademisi öğrencilerinin açtığı fotoğraf sergisi ilgi gördü. Serginin açılışını AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir yaptı. Sergilenen 25 adet fotoğraf beğeni topladı.

 • 2

  OCAK

  ERZURUM GHSİM’DEN UNIVARSIADE TAKTİĞİ

  2011 yılında kar taşıma sistemi ile kayak pistleri yapan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, şimdi de Konaklı Kayak Merkezi’nden kar taşıyarak, Atlama Kulelerinin INRUNN’larına karlama yaptı.

 • 25

  ARALIK

  RİNGE GENÇLİK SPOR DAMGASI

  Antrenörler Mustafa Kalkan ve Muhsin Köylü yönetimindeki Erzurum Gençlik Spor Boks Takımı, il birinciliğine damga vurdu. 8 sporcu ile katıldığı şampiyonada altı birincilik, iki de ikincilik alan Mavi-beyazlı boksörler, adından söz ettirdi.

 • 22

  ARALIK

  JUDO MİLLİ TAKIMI ERZURUM’DA KAMPTA

  Türkiye Judo Milli Takımı, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yüksek irtifa kampı yapıyor. Kampı ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, millilere moral aşıladı.

 • 21

  ARALIK

  OKÇULAR HEDEFİ 12’DEN VURDU

  Aynı zamanda Milli takım antrenörü olan Hasan Basri Hancı yönetimindeki Erzurum Gençlik Spor Kulübü, okçuluk takımı Federasyon Kupası’nda Türkiye ikincisi olarak gümüş kupayı müzesine getirdi.

 • 20

  ARALIK

  CİMNASTİĞİN ÖZEL PERİSİ BİSİKLETİNE KAVUŞTU

  Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu tarafından hediye edilen bisiklet jimnastiğin perisi Sümeyye Uruk’a ulaştırıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Vali Azizoğlu’nun hediyesini Uruk’a teslim etti.