HABERARŞİVİ
 • 18

  EYLÜL

  ŞAMPİYON KUZENLER

  Balkan Şampiyonu olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Sporlu Emre Çiftçi ile Yolsporlu Oktay Çiftçi havalimanında çiçeklerle karşılandı. GSİM Personel Şube Müdürü Fetif Arslan, karşılama töreninde yaptığı konuşmada, “Amca çocukları olan Oktay ve Emre’yi İnşallah bir gün olimpiyat şampiyonu olarak da karşılarız” dedi.

 • 18

  EYLÜL

  NENE HATUN KUPASINA REKOR KATILIM

  Erzurum GSİM ile Buz Pateni Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Short Track Nene Hatun Kupası Yarışları sona erdi. Üç gün süren yarışlara rekor katılım oldu.

 • 13

  EYLÜL

  MİLLİLER DÜNYA'YI FETHEDECEKLER

  Erzurum’da üst düzey kamp yaparak Dağ Koşusu Dünya Şampiyonası’na bilenen Dağ Koşusu Atletizm Milli Takımı’nda kamp bitti. TAF Disiplin Kurulu Başkanı Fatih Tüzemen yönetimindeki Ay-yıldızlılara, başarı dileklerini ileten Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Şampiyon döneceğinize inancımız tam” dedi.

 • 7

  EYLÜL

  MİNİK KAYAKÇILARIN EĞLENCELİ ÇALIŞMASI

  Erzurum Gençlik Spor Kulübü’nün 2016 Kış Olimpiyatlarına yönelik olarak başlattığı proje kapsamında minik kayakçılar yaz kış demeden olimpik kayakçı olmak için hazırlanıyor. Antrenörler nezaretinde oyun parklarında ve kent ormanında koşan minik kayakçılar eğlenceli çalışma yapıyor.

 • 31

  AĞUSTOS

  ERZURUM BOKSTA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

  Spor Toto Büyükler Boks Ligi’nde fırtına gibi esen Erzurum Gençlik Spor Türkiye üçüncüsü oldu. Antrenörler Mustafa Kalkan, Muhsin Köylü ve Atilla Zengin, yönetimdeki Mavi-beyazlı boksörler bronz kupayı Dadaşlar Diyarına getirdi. Boks kafilesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e desteklerinden dolayı pankart açarak teşekkür etti.

 • 16

  TEMMUZ

  TOHM’UN GURURU AMAÇTAN

  Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Erzurum TOHM Sporcusu Ömer Amaçtan, GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret ederek, başarısını paylaştı.

 • 16

  TEMMUZ

  NAMAZ KILIP 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

  Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri, 15 Temmuz Şehitleri için Abdurrahmangazi Türbesine yürüyüş yaptı. Öğle Namazını Ulu Camii’nde kılan gençler ve gençlik liderleri 150 metrelik dev Türk Bayrağı ile şehitleri andı.

 • 12

  TEMMUZ

  ERZURUM RİNGTE ZAFERDEN ZAFERE KOŞUYOR

  Erzurum Gençlik Spor Boks Takımı, Büyükler Boks Ligi’nde fırtına gibi esiyor. Antrenörler Muhsin Köylü ve Atilla Zengin, yönetimindeki Mavi-Beyazlı boksörlerin son kurbanı Başkent ekibi Sağlıkspor oldu.

 • 9

  TEMMUZ

  ANADOLU’NUN ZİRVESİNDEGENÇLİK ÇALIŞTAYI

  Sivil Toplum Kuruluşları ile 2018 Yılı İşbirliği Toplantıları" Doğu Anadolu Bölgesi Çalıştayı Erzurum’da Gerçekleşti.

 • 2

  TEMMUZ

  İl Spor Merkezlerine Görkemli Açılış

  Erzurum GHSİM tarafından organize edilen İl Spor Merkezleri Ücretsiz Yaz Spor Okulları yapılan açılış törenleriyle başladı. Yüzlerce çocuk spora başlarken, açılış töreni renkli geçti. Spor gösterileri nefes kesti. İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, hedeflerinin bu yaz 15 bin çocuğa 29 ayrı spor branşında ücretsiz spor yaptırmak olduğunu söyledi.

 • 27

  HAZİRAN

  Balkanlardan Avrupa’ya Pedalladılar

  Erzurum Bike Spor Kulübü’nün bisikletçilerinin başarısı sporseverleri gururlandırdı. Sefa Temel ve Abdurrahim İnan, Balkanlarda tarih yazarak Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

 • 25

  HAZİRAN

  GENÇLİK SPOR'A ANLAMLI ÖDÜL

  Erzurum Gençlik Spor Kulübü’ne Türk Sporuna katkılarından ötürü teşekkür plaketi verildi.

 • 25

  HAZİRAN

  Dünya İkincisine Çiçekli Karşılama

  Rusya’da çifte madalya kazanan, Erzurum Palandöken Belediyespor Kulübünde güreşen ve Gençlik Spor Kulübü’nün de engeliler kategorisindeki lisanslı sporcusu olan Mehmet Akif Sönmez, memleketinde çiçeklerle karşılandı. Omuzlara alınan işitme engelli güreşçi büyük bir gurur yaşadı.

 • 25

  HAZİRAN

  ÇOCUKLAR İÇİN SPOR VAKTİ

  Erzurum GHSİM, İl Spor Merkezleri kapsamında ücretsiz yaz spor kurslarına 29 Haziran’da start verecek. 29 ayrı spor branşında, hedef yaz tatilinde il dışına çıkamayan 15 bin dolayında gence spor yapma keyfi yaşatmak.

 • 25

  HAZİRAN

  Özel İkizler Yine Zirvede

  İzmir’de yapılan Özel Sporcular Jimnastik Türkiye Şampiyonası’nda Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül yine zirveyi kimseye kaptırmadı. Otizm Level 3 Seviyesinde ikizler bir kez daha Türkiye şampiyonu oldu.