HABERARŞİVİ
 • 14

  MART

  GHSİM’DEN ÇOCUK KORUMA İSTİSMARIN ÖNLENMESİ SEMİNERİ

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kurumda görev yapan antrenörlere, ‘Sporda Çocuk Koruma, İstismarın Önlenmesi’ konulu seminer düzenlendi.

 • 12

  MART

  Tecrübelerini Paylaştılar

  Erzurum’da sporun duayenleri tecrübelerini gençlerle paylaştı. Eski yıldızlar, başarılı sporcular yetişmesi için en büyük görevin ailelere ve antrenörlere düştüğünü söyledi.

 • 2

  MART

  MASA TENİSİ ŞAMPİYONLARI

  Okullar arası Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği yapıldı. Dereceye giren okullara kupa ve madalyaları verildi. Şampiyonluk sevinci yaşayan yıldız masa tenisçiler, “Bu zafer Kahraman Ordumuza Armağan olsun” dediler.

 • 2

  MART

  KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI ELEMELERİ BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı dallarda kültür sanat yarışmaları düzenliyor. Erzurum’da da Gençler Arası Kültür ve Sanat il eleme yarışmaları başlıyor.

 • 27

  ŞUBAT

  KARATECİLERİN KUŞAK HEYECANI

  Erzurum’da 505 karateci kuşak terfi sınavlarında ter döktü. Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Ahmet Çelebi nezaretinde Palandöken Spor Salonu’nda dolu tribünler önünde kuşak sınavında ter döken ve eğitim seminerini başarı ile geçen karateciler, Afrin’de ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı sürdüren Mehmetçiğe selam gönderdi.

 • 20

  ŞUBAT

  BİRİNCİ LİG BİLETİ ALDILAR

  Türkiye Curling Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Lig Curling Maçları sona erdi. Bayanlarda ve erkeklerde birinci lige yükselen altı takım belli oldu.

 • 16

  ŞUBAT

  KARATECİLER OKULLARI İÇİN TATAMİDEYDİ

  Okullar arası Karate İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Nefes kesen karşılaşmalarda karateciler, okullarının derece yapması için kıyasıya mücadele etti.

 • 16

  ŞUBAT

  JUDO'DA İL BİRİNCİLİĞİ HEYECANI

  Erzurum’da Judo İl Birinciliği maçları heyecanı yaşandı. Dereceye giren sporculara madalya verildi.

 • 14

  ŞUBAT

  Dadaşlar ‘Bar’da Yarıştı

  Erzurum’da düzenlenen Okullar arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması yapıldı. Tribünleri dolduran vatandaşlar, bar ekiplerinin kıyasıya puan mücadelesini ilgiyle izledi. Düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda şampiyonluk yarışı veren ekipler, hakem heyetinden tam puan almak için yarıştı. Özellikle unutulmaya yüz tutmuş Erzurum barlarını oynayan yıldız ve genç kızlar ayakta alkışlandı.

 • 14

  ŞUBAT

  Anadolu’nun Zirvesinde Dağ Kayağı Kampı

  Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Dağ Kayağı Temel Eğitim Kampı nefes kesti. Dağcılık İl Temsilcisi Erdal Emeç, milli takımın alt yapısına 6 sporcu gönderdiklerini söyledi.

 • 13

  ŞUBAT

  ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

  Buzun satrancı olarak bilinen Curlingte, Birinci Ligin şampiyonları belli oldu. Erkeklerde Erzurum Gençlik Spor, Bayanlarda ise TEİAŞ Spor Türkiye şampiyonu oldu.

 • 12

  ŞUBAT

  MİNİK JİMNASTİKÇİLER BÜYÜLEDİ

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kulüpler arası jimnastik teşvik müsabakaları dolu tribünler önünde yapıldı. Minik sporcular, hareketleri ile ayakta alkışlandı.

 • 12

  ŞUBAT

  ERZURUM’DA VOLEYBOL HEYECANI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gençler voleybol grup maçları açılış seremonisi ile başladı.

 • 2

  ŞUBAT

  Sazlı Sözlü Kızak Keyfi

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yakutiye Gençlik Merkezi, yine farkındalığını gösterdi. Palandöken Kayak Merkezi’nde düzenlenen sazlı sözlü kızak keyfi alkış aldı. Kızak kayan genç müzisyenler ‘Anadolu’nun Zirvesi’nden ‘Baş Koymuşun Türkiye’min yoluna’, ‘Çanakkale içinde Aynalı Çarşı’ diyerek Mehmetçiğe de ‘Zeytin Dalı Harekatı’ için destek verdi.

 • 2

  ŞUBAT

  Başkentli Öğrenciler Erzurum'u Tanıdı

  Ankara APS’nin başarılı öğrencileri, ‘Kış Sporlarını Tanıtım Projesi’ kapsamında sömestr tatilinde Erzurum’u gezdiler. GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, başarılı öğrencilere hediye verdi.