HABERARŞİVİ
 • 22

  MAYIS

  Kule Manzaralı Off Road

  Erzurum Macera Offroad Kulübü üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Atlama Kuleleri’nin kampüsünde Offroad gösterisi yaptılar. Dereceye girenlerin madalya ve kupa kazandığı offroadçuların şovunu Buhara Hastanesi’de renklendirdi.

 • 22

  MAYIS

  Anadolu’nun Zirvesinde Gençlik Coşkusu

  Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98’nci yıldönümü Erzurum’da coşkuyla kutlandı. Zaman zaman yağan yağmura rağmen, bayram coşkusu dinmedi. Kortej yürüyüşünün ardından gerçekleşen spor gösterileri nefesleri keserken, sporcuların şovu halktan yoğun alkış aldı. Erzurum adına uluslararası arenada kürsüye çıkan şampiyonlar protokol tarafından ödüllendirildi.

 • 18

  MAYIS

  Anneler Potada Buluştu

  Gençlik haftası rüzgarı esmeye devam ediyor. Yakutiye Kent Meydanı’nda annelerin basketbol oynaması renkli görüntülere sahne oldu.

 • 18

  MAYIS

  SPOR GÖSTERİLERİ AVM’LERE TAŞTI

  Erzurum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamalarında yapılan spor gösterileri AVM’lere ve sokaklara taştı. AVM’lerdeki spor gösterileri nefes keserken, sporla halkın bütünleşmesi sağlandı.

 • 18

  MAYIS

  MAYIS AYI GENÇLİK AYI

  Mesut Gülrenk ve Orhan Bozkurt’un Radyo Ritm’de hazırlayıp sundukları ‘Erzurum Ajans’ programında konuk olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesinligil, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinliklerini anlattı. Taşkesenligil, “Mayıs ayı gençlik ayı” dedi.

 • 17

  MAYIS

  ATLETLER GENÇLİK İÇİN DEPAR ATTI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atletizm Gençlik Koşusu yapıldı. Cumhuriyet caddesinde koşulan yarışta birincilik madalyası Hakim Dursun’un oldu.

 • 16

  MAYIS

  PALANDÖKEN GENÇLİK MERKEZİ ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİNDEN KUŞ GÖZLEM ETKİNLİĞİ

  Erzurum'un kuş çeşitliliğin ve ekolojik zenginliğin olduğu kuş göç yolu olması sebebiyle Palandöken Gençlik Merkezi çevre kulübü gönüllüleri ve Erzurum Doğa Koruma Ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü​ işbirliği ile kuş gözlem etkinliği düzenledi.

 • 16

  MAYIS

  ERZURUM GHSİM, ENGELLİ ÇOCUKLARIN ANNELERİNİ UNUTMADI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Engelliler Haftası Nedeni ile engelli öğrenciler için etkinlik düzenledi. Engelli çocukların annelerine karanfil ve madalya verildi. GHSİM İl Müdürü Vekili Bülent Tilkidöğen, “Biz Erzurum GHSİM olarak bütün engelli çocukların annelerini yılın annesi seçiyoruz” dedi.

 • 16

  MAYIS

  FUTBOLDA VALİLİK KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Erzurum’da yapılan Kurumlar arası Valilik Kupası Futbol Maçları sona erdi. 35 Yaş Üstünde Yakutiye Belediyesi, 35 Yaş altında İl Emniyet Müdürlüğü şampiyon oldu. Şampiyonların kupalarını Vali Seyfettin Azizoğlu verdi.

 • 15

  MAYIS

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri; BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

 • 15

  MAYIS

  ANNELER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

  Anneler gününde Palandöken gençlik merkezinden iki güzel etkinlik.

 • 15

  MAYIS

  ANADOLUNUN KANDİLLERİ PROJESİ

  Anadolu'nun kandilleri projesi kapsamında imamhatip ortaokullarında okuyan 80 erkek öğrenci ile birlikte kandilli kayakli Koşu ve Biathlon tesislerinde Erzurum Palandöken Gençlik Merkezi 2 günlük kamp düzenledi.

 • 15

  MAYIS

  GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başladı. GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Gençlik Haftasını coşku ile kutlayacaklarını söyledi.

 • 15

  MAYIS

  KULE KAFE İLGİ ODAĞI

  Tarihi Kiremitlik Tepe’de bulunan Atlama Kuleleri’ndeki Kule Kafe, vatandaşlara yeniden hizmet vermeye başladı. Kule kafenin ilk toplu grubu ise Yakutiye Gençlik Merkezi’nin projelerine iştirak eden gençler oldu. Kırsal kesimden gelen öğrenciler, ilk kez Kule Kafe’de çay keyfi yaşadı.

 • 4

  MAYIS

  ÇOCUKLARIN TEOG HEDİYESİ YAKUTİYE GENÇLİK MERKEZİNDEN

  Geçtiğimiz hafta için TEOG’da ter döken minik yüreklere Kandilli Kayak Merkezi’nde eğlenceli bir etkinlik düzenlendi. ‘Anadolu’nun Manevi Kandilleri’ projesi kapsamında Kamp ateşi yakan öğrenciler keyifli anlar yaşadı.