HABERARŞİVİ
 • 17

  TEMMUZ

  YAZ SPOR OKULLARINA MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

  Erzurum GHSİM tarafından organize edilen Yaz Spor Okulları yapılan açılış törenleriyle başladı. Yüzlerce çocuk spora başlarken, açılış töreni renkli geçti. Spor gösterileri nefes kesti.

 • 17

  TEMMUZ

  YAKUTİYE GENÇLİK MERKEZİ’NDEN AKADEMİ ÇALIŞMASI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yakutiye Gençlik Merkezi bu kez sporcularla Akademi çalışmalarında buluştu. Judocular ve boksörlere Has Oda’da değerler eğitimi verildi.

 • 17

  TEMMUZ

  CURLİNGÇİLERE ÖNCE BİSİKLET SONRA SERTİFİKA

  Türkiye Curling Federasyonu ilklere imza atmaya devam ediyor. Erzurumlu Kenan Şebin başkanlığındaki yönetim, bir hafta süreyle beş ilden gelen 70 kursiyere Curling eğitimi verdi. buzla tanışımı sağlamak için yapılan gelişim kampında 7 sporcu ve iki antrenöre kura ile bisiklet hediye edildi.

 • 17

  TEMMUZ

  İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ’DEN ÖRNEK HAREKET

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi kapsamında Çevre Temizliği düzenledi. Gençler, yazın kavurucu sıcağına rağmen, çevre temizliği yaparak takdir topluyor.

 • 17

  TEMMUZ

  HIZ TUTKUNLARI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN PİSTTE

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Short Track Yarışları nefesleri kesti. Sporcular, “Sen ben yok, biz varız. Hep birlikte Türkiye’yiz” dedi.

 • 17

  TEMMUZ

  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN EJDER ZİRVESİNE TIRMANDILAR

  Erzurum’da 7’den 70’e halk 15 Temmuz Şehitleri için Ejder Zirvesine tırmandılar. Kur’an tilavetinin okunduğu tırmanışta şehitler yad edildi.

 • 17

  TEMMUZ

  15 TEMMUZ SPOR GÖSTERİLERİ YAPILDI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma boks ve karakucak güreş gösterileri nefes kesti. GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Biz bir gün değil, 365 gün vatanımız için nöbet tutuyoruz” dedi.

 • 17

  TEMMUZ

  BADMINTON RÜZGARI 15 TEMMUZ İÇİN ESTİ

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma Badminton Müsabakaları yapıldı.

 • 13

  TEMMUZ

  Dinamik Spor Bilgi Sistemi Spor Elemanı Modülü Eğitimleri Yapıldı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa geliştirdikleri; “Dinamik Spor Bilgi Sitemi" Spor Elemanı modülü kullanıcı eğitimleri tamamlandı.

 • 4

  TEMMUZ

  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri; “Elektronik Belge Yönetim Sistemi” Eğitici Eğitmenleri için yapılan BELGENET (V.3.5.70 versiyonu) ve KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) entegrasyon sistemi ile ilgili eğitim seminerleri devam etmektedir.

 • 22

  HAZİRAN

  BU YAZ GENÇLİK SPORA DOYACAK

  Erzurum GHSİM, İl Spor Merkezleri kapsamında ücretsiz yaz spor kurslarına 29 Haziran’da start verecek. İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Bu yaz ücretsiz spor kurslarımıza rekor katılım bekliyoruz” dedi.

 • 20

  HAZİRAN

  PEHLİVANLARA TAŞKESENLİGİL MORALİ

  Minderin ve Kırkpınar’ın şampiyonlarını ziyaret eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Şehrimizde kamp yapmanız bizleri gururlandırıyor” dedi. Ziyarette il temsilcisi Baddal Alpkılıç da hazır bulundu.

 • 20

  HAZİRAN

  GHSİM PERSONELİ İFTARDA BULUŞTU

  Erzurum GHSİM Personeli iftarda buluştu. Yemekte İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, tarafından kurumdan emekli sicil lisans şefi Ali Sarıbuğday’a teşekkür belgesi verildi.

 • 14

  HAZİRAN

  ERZURUM’A TEMATİK SPOR LİSESİ

  Erzurum’da kış ve buz sporlarında lise eğitimi görmeği arzulayan öğrencilere müjde. Türkiye’de açılan 8 Tematik Spor Lisesi’nden biri olan Erzurum Spor Lisesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için özel yetenek sınavları ile kış ve buz sporlarında öğrenci alacak.

 • 14

  HAZİRAN

  ŞAMPİYON TAEKVONDOCULARA ÖDÜL

  Yıl içinde taekwondoda başarılı olan sporcuları ödüllendiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, taekwondoda Erzurum olarak çıtayı her zaman yüksek tuttuklarını söyledi.