HABERARŞİVİ
 • 21

  EYLÜL

  KAZIM KARABEKİR’DE PASSOLİG ÇALIŞMASI BAŞLADI

  Erzurum taraftarının beklediği passolig sistemi, Kazım Karabekir Stadı’na kurulmaya başladı. Yetkililer, Erzurumluları maçlardan mahrum bırakmamak için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.

 • 15

  EYLÜL

  ERZURUM ESKRİMDE BAŞARIYA DOYMUYOR

  Erzurumlu eskrimciler elde ettikleri başarılarla alkış alıyor. Burak Cam Ugan ile Bumin Kağan Özdemir’in üstün performansı kendilerine milli takım yolunu açtı.

 • 14

  EYLÜL

  GHSİM DÜNYA ŞAMPİYONUNU AĞIRLADI

  Türkiye’ye Dünya Atletizm Şampiyonası’nda tarihi bir zafer yaşatarak, 200 metrede şampiyon olan Ramil Guliyev, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret etti. Taşkesenligil, “Ramil en çok Erzurum’un havasını soluduğu ve suyunu içtiği için mutluyuz” dedi.

 • 11

  EYLÜL

  BİLEK GÜREŞİNDE DÜNYAYI FETHETTİ

  Erzurumlu Gökhan Seven, Macaristan’da yapılan Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda sol kolda dünya ikincisi oldu. Milli sporcu havalimanında çiçeklerle karşılandı.

 • 11

  EYLÜL

  Bu Yaz 20 Bin Çocuk Spor Yaptı

  İl Spor Merkezleri Kapsamında Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 20 bin öğrenciye yaz tatilinde ücretsiz yaz spor okullarında hizmet verdi. Çocuklar, hem spor yaptı, hem de zararlı alışkanlıklardan uzak kaldı.

 • 29

  AĞUSTOS

  500 KİŞİYLE MALAZGİRT ÇIKARTMASI

  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen 1071 Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü kutlamalarına Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 500 kişilik rekor katılımla Malazgirt’e gitti.

 • 29

  AĞUSTOS

  En Görkemli En Büyük Turnuva

  28 Ülkeden 2000 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Erzurum Büyükşehir Belediyesi 14’üncü Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nın açılışı yapıldı. Turnuvanın resmi açılışında turnuvaya övgüler yağdırıldı. Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, “Karate adına Türkiye’de böylesi büyük başka bir turnuva yok” dedi.

 • 24

  AĞUSTOS

  GHSİM PERSONELİNE YANGIN TATBİKATI

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında Yangın ve Kurtarma Tatbikatı verildi. Yangın anında kapı ve pencelerin mutlaka örtülmesi gerektiğini belirten Hasan Koçak, adres verilirken de nokta adres verilmesi gerektiğini söyledi.

 • 21

  AĞUSTOS

  Doğu’da Tenis Rüzgarı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Spor Toto Doğu Ligi Tenis Turnuvası başladı. Olimpiyat Parkı’ndaki tenis kortlarında düzenlenen açılış töreninde önemli mesajlar verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Elele verirsek, dağları aşarız” dedi. Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Bir gün Erzurum’dan uluslararası tenis şampiyonu çıkacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

 • 10

  AĞUSTOS

  Vali Azizoğlu’ndan Şampiyonlara Altın

  Judoda, güreşte, boksta ve karatede ülkemiz ile şehrimize zaferler yaşatan sporcuları, Vali Azizoğlu kabul etti. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, spordaki gurur kaynaklarımıza Cumhuriyet altını hediye etti.

 • 10

  AĞUSTOS

  KARATEYE ERZURUM DAMGASI

  Erzurum karatesi yeniden şaha kalktı. Gaziantep’te yapılan Ümit-Genç Türkiye Karate Şampiyonasında tatamiyi titreten Erzurum, ikisi altın madalya olmak üzere beş madalya ile şampiyonaya damga vurdu. Dadaş karateciler, şimdiden Uluslar arası Karate Turnuvası öncesinde rakiplerine gözdağı verdi.

 • 10

  AĞUSTOS

  ERZURUM’UN KARATE KERVANI İRAN YOLLARINDA

  Erzurumlu karateciler, İran’ın Urumiye Kenti’nde yapılacak olan Uluslararası Karate Turnuvası için bu ülkeye gitti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, kafileyi uğurlayarak, başarı dileklerini iletti.

 • 8

  AĞUSTOS

  ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLENDİRDİ

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Samsun’da yapılan 23. Duyma Engelliler Olimpiyatları’nda (Deaflympics) Oyunları’nda karate branşında bronz madalya kazanan Volkan Kardeşler ile Judoda Avrupa Kupası’nda üçüncü olan Cengizhan Dönmez’i ödüllendirdi.

 • 8

  AĞUSTOS

  PEDALLAR KRITERYUM İÇİN DÖNDÜ

  Erzurum’un Uzundere ilçesinde Kriteryum Bisiklet Yarışları yapıldı. 60 sporcunun kıyasıya mücadelesinde genelde Konya ve Giresunlu sporcular, finishi ilk gören bisikletçiler oldu.

 • 7

  AĞUSTOS

  DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNE COŞKULU KARŞILAMA

  Finlandiya’da yapılan Gençler Güreş Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olan Erzurumlu milli güreşçi İbrahim Çiftçi memleketinde coşkuyla karşılandı.