HABERARŞİVİ
 • 17

  OCAK

  BB ERZURUMSPOR YÖNETİMİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, BB Erzurumspor kulübünü ziyaret etti. Kulüp Başkanı Hüseyin Üneş ve yönetimine “Hayırlı olsun” dileklerini ileten Taşkesenligil, “Kulübümüzün Süper Lige kadar yükselmesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen lokomotif oldu. İnşallah, Süper Ligin gediklisi olacağız” dedi.

 • 16

  OCAK

  DADAŞ DAĞ KAYAKCILAR MADALYALARI SİLDİ SÜPÜRDÜ

  Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen ve Gümüşhane’nin ev sahipliğinde yapılan Da Kayağı Türkiye Şampiyonasına Erzurum damga vurdu. Dadaşlar, Şampiyonluk ve madalyaları sildi süpürdü. İl Temsilcisi Erdal Emeç, “Bu muhteşem bir tablo” dedi.

 • 16

  OCAK

  PALANDÖKEN DE ÖZEL ŞAMPİYONA

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Erzurum'da gerçekleştirilen Özel Sporcular 2019 Türkiye Kayak Şampiyonası öncesinde açılış töreni yapıldı.

 • 16

  OCAK

  ÖZEL SPORCULAR PALANDÖKEN'DE YARIŞTI

  Türkiye Özel Spor Federasyonu tarafından Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yapılan Türkiye Kayak Şampiyonası sona erdi. Dereceye giren sporculara madalyaları dağıtıldı. Bike Ski Time’ın özel ikizleri Muhsin Murat Bingül ve Aliye Zeynep Bingül Türkiye şampiyonu olarak başarılarını altın madalya ile taçlandırdı.

 • 16

  OCAK

  TENİS ŞAMPİYONLARINA ÖDÜL

  Erzurum’da yapılan Okullar arası Tenis İl Birinciliğinde madalya kazanan sporculara ödülleri verildi.

 • 6

  OCAK

  ŞEHİTLER ANISINA YÜRÜDÜLER

  Sarıkamış Harekâtının 104. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde Erzurum ve bölge illerinde yürüyüşler gerçekleştirildi.

 • 6

  OCAK

  İLKLERİN SERGİSİ

  Türkiye’deki Gençlik Merkezleri’nin ‘Öğrendiklerimi Uyguluyorum’ adlı özel projesi kapsamında Palandöken Gençlik Merkezi’nin organize ettiği ‘İlklerin Sergisi’, Yakutiye Medresesi’nde açıldı. Eğitmen Gözde Geyik, gözetiminde yapılan etkinlikte kursiyerlerin ilk kez yaptığı yağlı boya çalışması sergilendi.

 • 6

  OCAK

  7’DEN 70’E SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYECEKLER

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürlüklerinin organize ettiği Palandöken Dağı’na Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşü Pazar günü saat 10.00’da yapılacak.

 • 2

  OCAK

  FİNLANDİYA SEFERİNE ÇIKTILAR

  Dünya Gençler Şampiyonası Finlandiya’nın Lohja kentinde yapılacak. Milli sporcular, şampiyonluk umuduyla Finlandiya’ya uçtu. Millileri Curling Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Çelebi uğurladı.

 • 27

  ARALIK

  JUDO'DA GÜMÜŞ KUPA ERZURUM'A

  Galatasaray’ın kadınlar ve erkeklerde Türkiye şampiyonu olduğu, judoda Erzurum Türkiye ikincisi olarak Avrupa kupalarına katılmaya hak kazandı. Kadınlarda gümüş kupa Trabzonspor’un oldu. Erzurum Gençlik Spor Başkanı Güngör Şenses, hakem hataları ile Türkiye şampiyonluğunu kıl payı kaçırdık. Mavi-beyazlı judocular, çeyrek finalde yendiği Cim Bom’a finalde kaybetti.

 • 27

  ARALIK

  ZİNDE GENÇLİK GÜÇLÜ TÜRKİYE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Zinde Gençlik, Güçlü Türkiye İçin’ sloganı eşliğinde başarının önünde engeller konulu, Zararlı Alışkanlar İle Mücadele Farkındalık Eğitimi verildi. Tele konferans sistemi ile Türkiye’nin 81 il müdürlüğüne verilen seminerde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin uyuşturucu tuzakçılarının eline düşmemesi için topyekun mücadele edilmesini istedi.

 • 26

  ARALIK

  KARATECİLER LİG İÇİN TATAMİDE

  Erzurum’da üçüncüsü yapılan Karate Ligi Müsabakaları çekişmeli maçlara sahne oldu. Dereceye giren sporcuların ödüllendirildiği turnuvada, konuşan Karate İl Temsilcisi Ahmet Çelebi, “Karate Liginde başarılı olan sporcularımız ilimizi şampiyonalarda temsil etmeye hak kazanacak” dedi.

 • 21

  ARALIK

  MUTLU ÇARŞAMBA YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Mutlu Çarşamba’ Projesi, engelli vatandaşların, spordaki yeni umudu oldu. Erzurum GSİM’nin başlattığı Mutlu Çarşamba Projesi, bundan böyle, ASP İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün de katılımı ile gerçekleştirilecek.

 • 21

  ARALIK

  POTANIN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

  Liseler arası A Gençler Basketbol İl Birinciliği maçları sona erdi. Erkeklerde Özel Sınav Lisesi’ni mağlup eden Özel Final Lisesi şampiyon oldu. Kızlarda ise Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi’ni yenen Nenehatun Kız Anadolu Lisesi şampiyonluk ipini göğüsledi.

 • 12

  ARALIK

  YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 16 Nisan 2016 tarihinde imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Erzurum’da yüzme kursları düzenlenecek, birer aylık periyotlarla ilk okul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yüzme kursu eğitimi verilecek.