Olimpiyat Kayakçıları Erzurum’dan Çıkacak

  Erzurum’da pilot okullardan seçilen minik kayakçılar olimpiyat sporcuları olarak yetiştiriliyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kayakla Atlama Kuleleri Kampüsündeki acemi kayak pistinde kayak eğitimi verilen minikler oldukça mutlu. 4 yaşındaki Muhammet Ertuğrul Özdemir ise yeteneği ile kendine hayran bırakıyor. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  "SAMSUNSPOR'UN KARA GÜNÜ" ANISINA YAPTIRILAN ANITLAR AÇILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu anıt bizim kaybettiklerimizi hatırlatacak. O gün yitirdiğimiz sporcularımızı ve camiamız mensuplarını hatırlatacak. Aynı zamanda dostluğu hatırlatacak, kardeşliği hatırlatacak ve sporun o centilmenlik yönünün ne kadar önemli, ne kadar vazgeçilmez olduğunu hatırlatacak" diye konuştu.

  Haberi Oku

  Çocuk Gülerse Dünya Güler

  Kayak pistlerinden sonra yüreklerde de şampiyon oldular Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) kayakçıları, ‘Çocuk gülerse dünya güler’ sloganıyla Çat’ın Köseler Köyü’nde minik öğrencilere mont ve ayakkabı hediye etti. Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar da, minik yürekleri oyuncakla sevindirdi. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  Kuzey’de Türkiye Fırtınası Esecek

  Bugüne kadar üç kez kış olimpiyatlarına katılan antrenör Fikret Ören, bugünlerde milli kayaklı koşucuları, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına hazırlıyor. Ay-yıldızlı kayakçılılar kuzey disiplininde fırtına gibi esmek için Kandilli’de güç depoluyor. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  “GENÇLERİMİZİN İSTİKBALİNİ ÇAKALLARIN ÇALMASINA HİÇBİR ZAMAN MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

  Trabzon’da Eren Bülbül Gençlik Merkezi'nin açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Fırat'ın, Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırmayacağız, Karadeniz'in kuzularını çakallara kaptırmayacağız, gençlerimizin istikbalini o çakalların çalmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

  Haberi Oku

  BURS VE KREDİ BAŞVURULARINDA TAAHHÜTNAME ONAYI İÇİN EK SÜRE TANINDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs-kredi almak için başvuruda bulunan öğrencilere taahhütname onaylamak için ek süre verildiğini açıkladı.

  Haberi Oku

  Sokak Hayvanlarına Göz Kamaştıran Yuva

  Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Uzundere Gençlik Merkezi, Kaymakam Bekir Özen’in de destekleriyle anlamlı bir projeye imza attı. Sokak hayvanlarına modern ve göz kamaştıran barınak hazırlayan İlçe Müdürü Erdal Vahit Albayrak ve gençlik liderleri sokak hayvanlarının içini ısıtacak yuvaları belirli noktalara monte etti. (Erzurum/GSİM)

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, SİİRTLİ ÇOCUKLARIN HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

  Kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden voleybol sahası yapan Siirtli çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla yeni sahalarına kavuşmakla kalmadı, kendilerini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu ile o sahada voleybol maçı yaptı.

  Haberi Oku

  Palandöken’de Snowboard Heyecanı

  Snowboard Türkiye Şampiyonası A Grubu etap yarışları heyecanı Palandöken Kayak Merkezi Dedeman Oteli Pisti’nde yaşandı.

  Haberi Oku

  Kayaklı Koşuda Etap Yarışları Heyecanı

  Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası A Grubu etap yarışları heyecanı Kandilli de yaşandı.

  Haberi Oku

  Biathloncuların gözü Balkan Kupası’nda

  Erzurum Kandilli Kayaklı Koşu ve Biathlon Tesislerinde kamp çalışmalarını sürdüren Biathlon Milli Takımı, gözünü Balkan Kupası’na çevirdi. Antrenör Mustafa İlçin, üç kadın üç erkek olmak üzere 6 kişilik milli takımı oluşturduklarını söyledi.

  Haberi Oku

  SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

  Pandemi nedeniyle bu yıl sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen 106. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’na, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez katıldı.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL SESLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Sahne Sırası Sende’ adı altında online olarak yaptığı solo ses yarışması Türkiye Finalinde Erzurumlu Özge Polat birinci, Fırat Türkmen ikinci oldu. GSİM, en güzel sesli iki genç sanatçıyı ödüllendirdi.

  Haberi Oku

  OCAK AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin Ocak ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Ocak Çarşamba günü itibarıyla başladığını duyurdu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN YENİ YIL MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 yılı için, yeni yıl mesajı yayınladı.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCULARA ORTAÖĞRETİMDE DE YÜZDE 100 BURS İMKANI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, vakıf üniversitelerinin ardından milli sporculara ortaöğretimde de yüzde 100 burs imkanı sağladı. Bakan Kasapoğlu, "Hem sporu hem eğitimi bu anlamda hedef belirlemiş gençlerimizle bu ülkenin aydınlık yarınlarına daha güçlü bir şekilde yürümüş olacağız" dedi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER