KARAN’IN CURLİNG KEYFİ

  24 Erzincanspor Teknik Direktörü Ümit Karan, Curling Salonunu ziyaret ederek milli sporcuların antrenmanını izledi. Tecrübeli çalıştırıcı yardımcılarıyla birlikte curling oynadı. (Erzurum-Gsim)

  Haberi Oku

  GERİ SAYIM BAŞLADI

  Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonası Anadolu’nun zirvesinde yapılacak. Organizasyon öncesi Erzurum Avrupalı heyeti ağırladı. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  ‘ANADOLUYUZ BİZ’ PROJESİYLE ERZURUM’U GEZDİLER

  Ordulu 40 genç, GSB’nin ‘Anadoluyuz Biz’ projesiyle Erzurum’un konuğu oldu. Ordulu öğrenciler, Dadaşlar Diyarında dolu dolu 5 gün geçirdi. Ordulu gençler Erzurum’un tarihi ve turistik yerlerini karış karış gezdi. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  YÜZMEDE HEDEF PLAKA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokolle ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi, Erzurum’da başarılı bir şekilde sürüyor. İl Müdürü Birdal Öztürk, “Bakanlığımızın bizden istediği rakam yıl sonuna kadar 20 bin, ama biz 25 bin rakamına ulaşarak ilimizin plakasına ulaşmak istiyoruz” dedi. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  YURTLARDA BAKIM ONARIM ATAĞI

  Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören ve GSB Yurtlarında kalan öğrencelerin yeni öğretim sezonunda daha konforlu konaklama sağlamaları için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 20 yurtta bakım, onarım ve tadilat çalışması başlattı. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  Ay-Yıldızlı Judocular Çizme’yi fethetmeye hazırlanıyor

  Hedef Avrupa Şampiyonluğu Erzurum GSİM Kamp Eğitim Merkezi’nde Avrupa Şampiyonası’na bilenen Görme Engelliler Judo Milli Takımı, İtalya’dan Türkiye’ye Avrupa Şampiyonu olarak dönmek için çalışıyor. (ERZURUM-GSİM)

  Haberi Oku

  UYAFA ile Avrupa Türk Futbol Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı

  UYAFA ile ATFF’den gönüllük işbirliği Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde, 2023’te düzenlenecek olan UYAFA Uluslararası Palandöken Cup futbol turnuvasının hazırlıkları devam ediyor.UYAFA ile ATFF arasında gönüllülük alanında işbirliği protokolü imzalandı. (ERZURUM-GSİM)

  Haberi Oku

  GSB Ücretsiz Yaz Spor Okulları kapsamında Erzurum'da 30 bin gence spor yaptırılması hedefleniyor

  Yaza hareketli giriyoruz! Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl 29 Haziran’da başlattığı Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Merkezleri açılış töreni Yakutiye Spor Salonu’nda yapıldı. Açılışta sporcular nefes kesen gösterilere imza attı. ERZURUM/GSİM

  Haberi Oku

  KİCK BOKSA DADAŞ DAMGASI

  Kocaeli’nde yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonasına Erzurum damga vurdu. Emre Şahin, Cebrail Gençoğlu ve Hakan Koç, Avrupa şampiyonası vizesi aldı. Dadaş kickboksçular 11 madalya ile kente dönüyor. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  ANALİG’İN ZİRVESİNDE ERZURUM

  ANALİG’de yarışan Yıldız patenciler Erzurum’da buz pistine çıktı. Anadolu Yıldızlar Ligi Buz Pateni Türkiye Şampiyonası’nda kürsünün ilk basamağına Erzurum çıktı. Dadaş sporcular ANALİG’e damga vurdu. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  Curling Heyecanı

  Curlingte karışıklar Türkiye Şampiyonası start aldı. Şampiyonaya 12 takım katılıyor. ERZURUM-GSİM

  Haberi Oku

  Sakin Kent Uçurtmalarla Şenlendi

  Uzundere Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Uçurtma Şenliği’ büyük ilgi gördü. ERZURUM-GSİM

  Haberi Oku

  KIRMIZI PERİLER DİYARI’NA KOŞTULAR

  Narman Belediyesi'nin 'Peri Bacaları'nda düzenlediği Yol Koşusuna; Erzurum, Narman, Aşkale, Tekman, Tortum, Karayazı, Oltu ve Şenkaya ilçelerinden atletler ile TOHM ve SEM sporcuları katıldı.Yarışlar sonunda dereceye giren sporcular ödüllendirildi. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  DENEYAP’TA SINAV HEYECANI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk 100 günlük eylem planı ile hayatiyete geçen Deneyap Teknoloji Atölyeleri Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ile ortaklaşa yürütülüyor. Erzurum’da yaklaşık 1600 kişi, 'Deneyap Teknoloji Atölyeleri' öğrencisi olabilmek için sınavlarda ter döküyor. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku

  EĞİTİM GÖREVLİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  İlimizde Spor Branşlarıyla birlikte Bilim, Teknoloji, Kültür Sanat, Yabancı Diller, Değerler ve Mesleki Beceriler alanlarında açılacak eğitim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacaktır. 31 Mayıs - 6 Haziran 2022 tarihleri arasında başvurular İl Müdürlüğümüze ön randevu oluşturarak, şahsen müracaatla alınacaktır. Müracaat randevusu oluşturmak ve bilgi almak için aşağıdaki iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim: 0 (442) 328 02 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25

  Haberi Oku

  GENÇLER BUZU ISITTI

  Gençlik Haftası kapsamında Yakutiye 3 Binlik Buz Hokeyi Salonu’nda Buz hokeyi maçları düzenlendi. Turnuva sonunda sporcular ödüllendirildi. (Erzurum-GSİM)

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER