Erzurum’un Tekman İlçesi atletizmde büyük gurur yaşıyor. İtalya’da yapılan U18 Dünya Dağ Koşusu şampiyonasında dereceye giren Tekman Belediyesi Sporcularına tebrik yağıyor.

G.S.İ.M/ERZURUM

Tekman’ın atletizmdeki başarısı tüm hızıyla sürüyor. Antrenörler Mustafa Esen ve Adem Belir nezaretindeki Tekmanlı atletler bu kez de İtalya’da esti.

Çizme’de tarih yazan Tekmanlı atletlere tebrik yağıyor. 24 Ağustos 2019 tarihinde İtalya’da yapılan U18 Dünya Dağ Koşusu Şampiyonasında dereceye giren atletler ilçenin gururu olurken, protokolde milli atletleri kabul ederek ödüllendirdi.

Çengel kabul etti

Tekman Kaymakamı  Önder Çengel, İtalya’da yapılan U18 Dünya Dağ Koşusu şampiyonasında dereceye giren başarılı atletleri makamında kabul etti. Artık Tekman’ın spordaki başarıları ile gündeme geldiğine işaret eden Kaymakam Çengel, milli atletleri ödüllendirerek, başarılarından ötürü Tekman adına gurur duyduklarını söyledi. Kaymakam Önder Çengel, sporcuların başarıları karşısında her zamanda destekçileri olacaklarını da söylerine ekledi.

Ergin ilçemiz adına gurur vesilesi

Tekmanlı atletlerin Erzurum ve Türkiye’yi İtalya’daki Dağ Koşusunda başarı ile temsil  ettiklerini ve göğüslerini kabartan bir tablo oluşturduklarına işaret eden Tekman Belediye Başkanı Mustafa Ergin, Antrenörler Mustafa Esen, Adem Belir ile talebelerini kutladı.

Belediye Başkanı Ergin, “İlçemizin göğsünü kabartarak, İtalya’da Ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran atletlerimizi yürekten tebrik ediyorum. Sporcularımız derece yaptıkça, Tekman Belediyesi olarak her zaman sporcularımız yanında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Taşkesenligil’den kutlama

İtalya’da tarih yazan Tekmanlı Milli atletler, Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan ve Antrenör Mustafa Esen ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’i ziyaret etti. Taşkesenligil, İl Temsilcisi Fesih Doğan ve Antrenör Mustafa Esen nezdinde milli sporcuları tebrik eden Taşkesenligil, Tekmanlı atletlerin İtalya’da ülkemizi temsil etmesini ve derece yapmasının övünç kaynağı olduğunu söyledi. Sporcuları ödüllendiren Taşkesenligil, milli atletlerden daha büyük başarılar beklediklerini de ifade etti.

Antrenör Musfa Esen’in öğrencilerinden Elanur Çoban’ın yer aldığı U18 Yaş Bayan Milli Takımı, dünya ikincisi olurken, Selahattin Yüzen’in yer aldığı milli takım ise dünya üçüncüsü oldu.

Antrenör Mustafa Esen, “Bize destek veren Kaymakamımız Önder Çengel, Belediye Başkanımız Mustafa Ergin ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Fuat Taşkesenligil’e teşekkür ediyoruz” dedi.