Kocatepe İlkokulu Sınıflar arası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Futsal Müsabakaları sona erdi. 600’ü aşkın öğrencinin top koşturduğu turnuvada bayan antrenörler de görev yaptı. Büyükşehir Belediyesi öğrencilere 100 tane Erzurumspor forması dağıttı.

Erzurum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kapsamında Şükrüpaşa Mahallesinde eğitim hizmeti veren Kocatepe İlkokulu Sınıflar arası Futsal Şöleni 600 sporcu 28 takımın katılımı ile gerçekleşti.

Yakutiye Spor Salonu’nda düzenlenen futsal şenliği 10 gün sürdü. Nefesleri kesen maçları, Erzurum bölgesi hakemleri yönetti. Kıran kırana geçen maçlarda özellikle bayan antrenörlerin görev yapması ve takımlarının dereceye girmesi alkış topladı.

Finalin başlama vuruşu Taşkesenligil ve Kıvanç’tan

Yakutiye Spor Salonu’nda yapılan ve büyük ilgi gören Kocatepe İlkokulu Sınıflar arası futsal şenliğinde final maçının başlama vuruşunu Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Kıvanç yaptı.

İlkokul 3. ve 4. Sınıfların top koşturduğu futsal maçlarında 4. Sınıfların şampiyonu 4 K-O olurken, 3. Sınıflarda 3 M sınıfı şampiyon oldu.

Hem anlamlı hem güzel organizasyon

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yakutiye Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ile Kocatepe İlkokulu’nun işbirliği içinde yapılan turnuva hem anlamlı hem coşkulu geçti.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ıncı yılında, bu güzel organizasyonu tertipleyen Spor Şube Müdürümüz Güngör Şenses’e, Yakutiye İlçe Müdürümüz Suat Yılmaz’a, Spor Sokağı Koordinatörümüz Hakan Ülgü’ye, antrenörlerimiz Fetullah Demir ve Yücel Karakoç’a, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cihan Kıvanç ile Kocatepe İlkokulu Müdürü Zafer Telek’e, öğretmenlerimize ve her şeyden önemlisi maçlarda görev alan hakemler ile her zaman yanımızda olan ve bize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e teşekkür ediyorum” dedi.

Şampiyonlar belli oldu

Kocatepe ilkokulu Sınıflar arası futbol turnuvasında şampiyon takımlar belli oldu. İlkokul 3. ve 4. Sınıfların top koşturduğu futsal maçlarında 4. Sınıfların şampiyonu 4 K-O olurken, 3. Sınıflarda 3M sınıfı şampiyonluk ipini göğüsledi.

Bayan antrenörler ilgi odağı oldu

Nefeslere kesen futsal maçları kadar saha kenarında oyuncularını yönlendiren bayan antrenörler de ilgi odağı oldu. 4. Sınıflarda şampiyon olan 4 K-O takımını Nursel Temiztaş ile Aysun Atila şampiyonluğa taşırken, Hilal Alim’in takımı ikinci oldu. Halil Engin nezaretindeki sınıf ise üçüncü oldu.

3. sınıflarda Şermin Akdağ yönetimindeki 3M sınıfı birinci oldu. Hamide Muhacıroğlu’nun takımı ikinci, Ayça Sönmez’in takımı ise üçüncülüğü elde etti.

Büyükşehir’den 100 forma

Turnuvanın en büyük paydaşları ve destekçileri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesi, futsal maçlarına katılan sporculara 100 adet Erzurumspor forması hediye etti.

Çocuklar maçlara BŞB Spor Müdürü Muzaffer Şahin tarafından verilen formalarla maça çıkarak, objektiflere de poz verdiler.

Küçük kramponlar, Büyükşehir Belediyesi’ne forma jestinden ötürü teşekkür ettiler.