Erzurum GSİM Yakutiye Gençlik Merkezi bir ilke daha imza attı. Gençlik Liderleri, gönüllü gençler öğrencilerle birlikte yerli ve yabancı eğitici filmleri izleyerek, geçmiş zamana yolculuk yapıyor.

Erzurum/GSİM

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yakutiye Gençlik Merkezi yeni bir projeye daha imza attı.

Yakutiye Gençlik Merkezi her hafta Salı günleri gençlik liderleri ve gönüllü gençler nezaretinde öğrencilere eğitici ve geliştirici yerli, yabancı filmleri izlettiriyor.

Gençlik Merkezi’nde sinema havasında film izleyen öğrencilerle, filmin sonunda kritik yapılıyor.

Gençlik Lideri Fırat Altunok, “Geçmiş zamanda hafızalarda önemli yer edinen eğitici ve geliştirici filmleri öğrencilerle birlikte izliyoruz. Nasıl ki, kitap okuma halkaları varsa, buna birde eğitici ve geliştirici filmleri izleme halkası oluşturduk. Öğrencilerle birlikte film izledikten sonra kritik yapıyoruz” dedi.

HAFTANIN FİLMİNİ SEN SEÇ

‘Geçmişte zaman yolculuğu yapmaya, akıllarda kalan filmleri veya sahneleri yeniden izlemeye varsanız her hafta salı günleri saat 14:30 da  sizleri de aramıza bekleriz’ sloganı ile yola çıkan Yakutiye Gençlik Merkezi, bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyor.  

Öğrencilere sinema tadında geçmişteki yerli ve yabancı filmleri izleten Yakutiye Gençlik Merkezi görsel olarak öğrencilerin eğitim ve gelişimlerine kaktı sunuyor.

Yakutiye Gençlik Merkezi Gençlik Liderlerinden Fırat Altunok, “Yakutiye Gençlik Merkezi olarak İl Müdürümüz Fuat Taşkesenligil ve Gençlik Merkezi Müdürümüz Zülküf Yılmaz’ın destekleri ile Türkiye’de bir ilke imza atan gençlik merkezi olduk. Her hafta Salı günleri öğrencilerle geçmişteki yerli ve yabancı eğitici-öğretici filmleri izliyoruz. Filmin sonunda kritik yapıyoruz. Eğitici ve geliştirici filmlerin öğrencilerimiz için faydalı olduğu kanaatindeyim. Filmi izledikten sonra yaptığımız çözümlemelerde bunu hissediyoruz” dedi.

Bu arada filmi izlemeye gelen öğrencilerin görüşleri alındıktan sonra gelecek hafta izleyecekleri filmi de öğrenciler belirliyor.