3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yoğun faaliyetlere imza atan Erzurum GSİM, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Turkcell Global Bilgi çalışanlarını potada buluşturdu. Kazım Karabekir Spor Salonu’nda keyifli bir empati maçı organize edildi.

(Erzurum-GSİM)

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle  Kazım Karabekir Spor Salonu’nda Tekerlekli Basketbol Empati maçı yapıldı. Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Engelli ve Dezavantajlılar Birimi tarafından  organize edilen etkinlik kapsamında Şehit İlyas Kaya Bedensel Engelliler 3. Ligi’nde Erzurum’u temsil eden Gençlik Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Turkcell Global Bilgi çalışanları bir empati maçı yaptı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü  nedeniyle düzenlenen etkinlik oldukça renkli geçti. Güzel görüntülerin yaşandığı etkinlikte sporculara kupa ve madalya verilirken, tatlı ikram edildi. Etkinliğe MHRS çalışanları da yoğun katılım göstererek, engellilerin yanında oldu.

GÜZEL BİR EMPATİ OLDU

Maçı yöneten Erzurum Gençlik Spor Tekerlekli Basketbol Antrenörü Ali Ekber Erol,  “Engelli sporculara, engellerini unutturmak için bir empati maçı yaptık. Hakikaten, bu insanların yaptığı olay çok büyük, engelli olmalarına rağmen, tüm hünerlerini sergilediler. Allah kimseyi sağlığından etmesin” dedi.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, kurumun engelli ve dezavantajlılar biriminin anlamlı bir empati maçı organize etmelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Taşkesenligil, “Bugün çok güzel ve anlamlı bir empati maçında birlikteyiz. Turkcell çalışanları ile bizim tekerlekli sandalye basketbol takımımızla güzel bir maç yaptı. İnşallah bu empati maçından hepimiz ders çıkarırız. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız” dedi.

Oldukça güzel bir ortamda geçen etkinliğe Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Şube Müdürleri Bülent Tilkidöğen, Güngör Şenses, Letif Arslan, TOHM Müdürü Murat Tanas, Engelli ve Dezavantajlılar Birimi görevlileri Banu Ateşdenyılmaz, Mihraç Kalaycıoğlu ve Gençlik Spor Kulübü Genel Sekreteri Aydın Balkaya ile Turkcell Global Bilgi Operasyon Müdürü İlker İvdil, MHRS Komisyon Başkanı Süleyman Taç ve komisyon üyeleri de katıldı.