Erzurum Aziziye ilçesinde hizmete girdikten sonra gençlerin ilgi odağı olan Aziziye Gençlik Merkezi çocukların karne sevincine ortak oldu.

(Erzurum-GSİM)

 Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Aziziye Gençlik Merkezi'nde adeta aile ortamı oluştu. Halk Oyunları ve Taekvando Atölyesine katılan minik gençler karne sevinçleriyle soluğu gençlik merkezinde aldılar.

MİNİK YÜREKLERE MİNİK HEDİYELER

 Gençlik Lideri ağabeyleri  ve eğitmenlerle karne sevinçlerini yaşayan minik gençler aldıkları küçük hediyelerle mutlu bir şekilde evlerine döndüler. Minik sporcu ve barcılara rozet ile  geri dönüşüm projesinden topladıkları kırtasiye setleri ve kitaplar hediye eden gençlik liderleri çocukların mutluluğuna mutluluk kattılar.

MERKEZİMİZ GENİŞ KİTLEYE HİZMET EDİYOR

Gençlik Merkezinin faaliyetlerinden bahseden Gençlik Liderleri Yaser Taşkesenlioğlu ile Yavuz Selim Turgut, merkezimiz Dadaşkent semtinin gençlerine ciddi bir şekilde hizmet verdiğini belirterek,  2 yıl içerisinde çok fazla mesafe kat ettiklerini  söylediler.

İki Gençlik lideri, sanattan  spora  kültürel ve gönüllülük faaliyetleriyle bir çok alanda gençlere hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ifade ettiler.

TARİH SÖYLEŞİLERİ VE GÖNÜLLÜLÜK FAALİYETLERİ

Gençlik çalışanı Tarih Yüksek Lisans öğrencisi İrfan Akkuş 'un sömestre  tatilinde tarih söyleşileri yapacağı merkez , aynı zamanda gönüllülerle Sanayi mahallesinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulunda her hafta değerler eğitimi ve kitap okumaları , çocuklara ders Takviyesi ile Sevgi evleri Türkmen ve Afgan kardeşlerle yaptığı gönül odaklı özel çalışmalarla öne çıkıyor .

CENGİZ : MERKEZİMİZ GENÇLERİMİZİN HİZMETİNDE

Aziziye Gençlik Merkezi Müdür Vekili Murteza Cengiz, gençlik merkezinin ciddi bir öğrenci potansiyeli olduğunu belirterek, “Üyelerimiz daha çok mahallemizin gençlerinden oluştuğu için yapılan kişisel gelişim çalışmalarının süreklilik arz etmektedir” dedi.

Cengiz, mevcut faaliyetlerin okul sezonunda da ara tatillerde de devam edeceğini sözlerine ekledi.