Kızak Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası Erzurum Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gerçekleşecek. Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki yarışlar için geri sayım başladı.

 

(Erzurum-GSİM)

Erzurum Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

15-16-17 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye şampiyonası Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in destekleriyle gerçekleştirilecek.

Şampiyona ile ilgili Erzurum’da ziyaretlerde bulunan Kızak Federasyonu Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan ile yönetim kurulu üyeleri, protokolü ve kamuoyunu tekerlekli kızak yarışları ile ilgili olarak bilgilendiriyor.

TAŞKESENLİGİL’İ ZİYARET ETTİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in himayelerinde düzenlenecek olan Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası öncesinde kentte gezi ve ziyaretlerde bulunan Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan ile yönetim kurulu üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’i de ziyaret etti.

Kızak Federasyonu Başkanı Tekcan, “Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştireceğimiz Tekerlekli Kızak Türkiye Şampiyonası için Erzurum’dayız. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Fuat Taşkesenligil de şampiyonada en büyük paydaşlarımızdan birisi olacak. Bu nedenle kendisini ziyaret ederek istişarede bulunduk” diye konuştu.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Teşkesenligil de, Türkiye Kızak Şampiyonası’nın Erzurum’da yapılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, şampiyonayı Erzurum’a veren Kızak Federasyonu Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan’a teşekkür etti.

Taşkesenligil, şampiyonaya maddi manevi destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e de müteşekkir olduklarını ifade etti.

Taşkesenligil, “Şimdiden şampiyonaya katılacak olan sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.