Sırbistan Yüzme Milli Takımı, kamp için Erzurum’u tercih etti. Sırpların Coach’u İgor Beretic, “Enkaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray yüzme antrenörleri, Erzurum’u bize tavsiye ettiler. İyi ki, gelmişiz. Yazın yine geleceğiz” dedi.

(Erzurum/GSİM)

Türkiye’nin yüksek irtifadaki ‘1 Numarası’ olan ve Avrupa’nın en iyi yüksek irtifa kamp merkezi olma özelliğini taşıyan iki ilden biri olan Erzurum Olimpik Yüzme Havuzu, dünya devletlerinin ve Avrupa ülkelerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Yüzmede yüksek irtifa kampı için bir gelen ülkenin ardından yine geldiği Erzurum, bu kez Sırbistan Milli Takımı’nın yüzücülerini ağırlıyor. Sırp yüzücüler Erzurum’da yüksek irtifa kampı yaparak Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyatlara hazırlanıyor.

Tavsiye üzerine geldiler hayran kaldılar

İlk kez Yüzme Yüksek İrtifa Kampı için Erzurum’a gelen Sırp yüzücüler, şehre, Palandöken’e, Yüzme Havuzuna ve Erzurum halkına hayran kaldılar.

Sırbistan Yüzme Milli Takımı Coach’u İgor Beretic, “Daha önce İstanbul’a gelmiştik, İstanbul çok güzel bir şehir. Türkiye güzel bir ülke. Enkaspor, Galatasaray ve Fenerbahçe yüzme takımlarının antrenörleri bize Erzurum’u tavsiye ettiler. Bizde buraya yüksek irtifa kampı için geldik. Burası Avrupa’nın en iyi iki yüksek irtifa kamp merkezinden biri. Şimdi  11-17  Mayıs’ta yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyoruz. Mayıs ayından sonra Erzurum’a yine geleceğiz ve yazın  2020 Tokyo Olimpiyatlarına burada hazırlanacağız” dedi.

Bosnalı ve Slovenyalı yüzücüler de var

Erzurum kampında dört Sırp yüzücünün yanı sıra 1 Bosna Hersekli, bir de Slovenyalı yüzünün katıldığına işaret eden Antrenör İgor Beretic, Erzurum kampının 23 gün süreceğini söyledi.

Beretic, “Kampımız güzel geçiyor. Burada insanlar bizi olumlu karşıladı. Çok sevecenler. Gerek otel personeli ve gerekse Yüzme Havuzu Müdürü Hikmet Palandöken ve çalışanlar bize çok büyük destek vererek, ilgileniyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor.  Buraya ilk kez geldik, çok beğendik, yine geleceğiz” dedi.

Japonlar uçmuş

Sırbistan Milli Takımının  Antrenörü İgor Beretic, 2020 Tokyo olimpiyatları ile ilgili sorulan soru üzerine: “Olimpiyatlar inanılmaz bir duygu. Japonlar teknolojik olarak çok öndeler. Bizde olimpiyatlarda güzel şeyler yapmak istiyoruz” dedi.