Kayseri Erciyes’te düzenlenen Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası’nda Dadaş rüzgarı esti. Erzurumlu sporcular elde ettikleri başarılarla Türkiye’nin bir numarası olduklarını gösterdiler.

(ERZURUM/GSİM)

Erzurum Dağ Kayağında bir kez daha zirveye çıktı. Dadaş sporcular, emeklerinin karşılığını alarak göğsümüzü kabarttı.

Kayseri’de düzenlenen Erciyes Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonasında tüm kategorilerde 11 madalya alarak Dünya şampiyonası öncesi moral bulan Erzurumlu sporcular Dağcılık İl Temsilcisi Erdal Emeç ve diğer yetkilileri umutlandırdı.

7-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenen uluslararası dağ Kayağı Şampiyonasında Erzurum ekibi rüzgar gibi esti. Antrenörler Mustafa Tekin, Erdal Emeç ve Yıldırım Beyazıt Öztürk yönetimindeki sporcular büyük başarısı ile alkış aldılar.

Çizme yolculuğu öncesi büyük moral

Erciyes’te fırtına gibi esen ve yarışmaya katıldığı kategorilerdeki tüm madalyaları alan Erzurum ekibi, 1-2 Nisan 2020 tarihlerinde İtalya’da yapılacak Dağ Kayağı Dünya Şampiyonası öncesi büyük bir avantaj elde etti.

DADAK Spor Kulübü,  Erzurum Spor Lisesi Spor Kulübü ve Erzurum Gençlik Spor Kulübünden lisanlı sporcular, Erzurum’u en iyi şekilde temsil ederek Türkiye’nin lideri olduğunu da pekiştirmiş oldu. Dadaş sporcuların şimdiki  hedefi olimpiyatlara katılmak.

Emeç: Buralara gelmek için çok çalıştık

DADAK Spor Kulübü,  Erzurum Spor Lisesi Spor Kulübü ve Erzurum Gençlik Spor Kulübü sporcuları ile büyük başarılara imza attıklarının altını çizen Türkiye Dağcılık Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Erdal Emeç, Erciyes’te tarih yazan sporcuları tebrik ederek, “Biz bu yerlere gelebilmek için çok çalıştık.  Uluslararası yarışlarda 11 madalya almak çok büyük bir başarı biz bunu elde ettik. İnanıyorum ki, sporcularımız İtalya’daki Dünya Şampişonası’nda da yüzümüzü güldürecekler. Hatta hedefimiz olimpiyatlara gitmek”  dedi.

Emeç, kendilerine destek veren DADAK Spor’un yanı sıra Erzurum Gençlik Spor, Spor Lisesi Spor Kulübü ile Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil , Gençlik Spor Kulübü Başkanı Bülent Tilkidöğen ile DADAK Spor Başkanı Melikşah Tekin’e teşekkür etti.

İşte Erzurum’a büyük zaferi getiren sporcular:

U 16 erkeklerde:

Birinci Halil Kömür

İkinci Emirhan Kaburtu

Üçüncü Emirhan Kars

U 16 bayanlar:

Birinci Melisa Yaren Dönmez

İkinci  Evin Ersoy

Üçüncü Sıla Ak

U18 erkekler:

Birinci Doğukan Kömür

İkinci Vahit Arıklı

üçüncü  Serhat Çelik

U18 bayanlarda:

Birinci  Ceren Ziyalar

Büyük erkeklerde:

Birinci Furkan Polat