Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ‘Spor Her Yerde’ projesi şehrin meydanları şenleniyor. Yavaş yavaş normalleşen günlük yaşama GSİM’nin projeleri renk katıyor.

 

ERZURUM/GSİM

Dadaşlar Diyarı Erzurum’un meydanları ‘Spor Her Yerde’ projesiyle şenlenmeye  devam ediyor.

Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde de can kayıplarına neden olan Covid-19 Pandemisi sürecinin ardından ülkemiz normalleşmeye başladı.

Yeni süreçte Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de Spor Her Yerde Projesi ile şehirde spora farklı bir soluk kazandırdı.

Önceki hafta Kale Kent Meydanı’nda spor gösterileri yapan GSİM’nin antrenörleri ve sporcuları bu kez Erzurumspor Kent Meydanı’nda gösteri yaptı.

Taekwondocular ve eskrimciler nefes kesen bir gösteri sundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Spor Şube Müdürü Güngör Şenses ile Spor Koordinatörü Hakan Ülgü, Yunus Kumbasar  ve Şaban Polat da gösterileri büyük bir heyecanla izleyenler arasında yer aldı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün antrenörleri ve sporcularının ‘Spor Her Yerde’ Projesi kapsamında şehirdeki spor gösterileri nefes kesti.

MASKE TAKMAYI İHMAL ETMEDİLER

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün son dönemlerdeki en önemli  spor projelerinden biri olan Spor Her Yerde Projesi vatandaşların da yakın ilgisiyle karşılaştı. Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Covid-19 sürecinin ardından normalleşmeye başlayan hayatta, vatandaşları ve Erzurum halkına spor gösterileri yaparak hem keyifli anlar yaşattıklarını hem de gençliği spora özendirdiklerini söyledi.

Oldukça başarılı geçen  spor gösterileri esnasında maske takan sporcular sosyal mesafeyi korudular. Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında son derece kontrollü bir spor gösterisi yapan gençler vatandaşlardan alkış aldı.

 ‘SPOR SOKAĞI’NDAN SONRA  ‘SPOR HER YERDE’ İLGİ ODAĞI

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü  Fuat Taşsekenligil, geçtiğimiz hafta başlattıkları projenin bu haftada devam ettiğine işaret ederek,  gösterileri çok başarılı bulduğunu söyledi.

Taşkesenligil,  geçtiğimiz yıl yaptıkları Spor Sokağı projesinden sonra  bu yıl da ‘Spor Her Yerde’ projesini hayatiyete geçirdiklerini belirterek, Geçen yıl spor sokağı projesi yapmıştık halkımız spor gösterilerini çok beğenmişti. Bu yılda Spor Her Yerde Projesini başlattık. Bu güzel projemizi bundan sonra da devam ettireceğiz. Bu kez spor gösterilerinde  taekwondocularımız ve  eskrimcilerimiz kendi branşlarında  güzel bir spor gösterisi yaptı. Antrenörlerimizi ve sporcularımızı bu başarılı gösterilerinden ötürü tebrik ediyorum. Valimiz Okay Memiş öncülüğünde  başlatmış olduğumuz bu önemli projemizde kent meydanlarını bize atayacak Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen başta olmak üzere ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz ” şeklinde konuştu.