Yönetim
Erzurum Valisi

Okay MEMİŞ

1970 yılında Giresun´un Piraziz İlçesinde doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında Ordu
Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sarıyahşi/Aksaray, Genç/Bingöl, Orta/Çankırı Kaymakamlığının ardından, İçişleri Bakanlığı Mahalli
İdareler Genel Müdürlüğü'nde 2002-2013 yılları arasında sırasıyla; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.
Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı.  İyi derecede İngilizce bilen Vali Okay MEMİŞ, Sibel Hanım ile evli olup iki çocuk babasıdır.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü

Fuat TAŞKESENLİGİL

1972 yılında Erzurum’da doğdu. İlk öğrenimini Erzurum’un Tekman İlçesi Taşkesen Köyü İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini Erzurum merkezde bulunan Erzurum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. Atatürk Üniversitesinin birçok kademesinde idari personel olarak çalışan Taşkesenligil, 2007 yılında Eğitim-Bir-Sen 2 nolu Şube başkanlığı yaptı. 2009-2013 Yılları arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Kurucu Fakülteler Sekreterliği ve Fakülte Yönetim Kurullarında raportör olarak çeşitli görevler üstlenen Taşkesenligil, ayrıca birçok STK da Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Fuat Taşkesenligil, 2013 yılında Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Spor Şube Müdürlüğü’nü yaptıktan sonra, 2014 yılında Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne atandı.Fuat Taşkesenligil, çeşitli konularda kurum içi ve kurum dışı birçok alanda konferans ve seminerler verdi. Ayrıca çeşitli yerel gazete ve dergilerde yazılar yazan Taşkesenligil’in, 2002  yılında yayınlanmış bir kitabı da bulunmaktadır. Taşkesenligil, 11-17 Şubat 2017 tarihleri arasında büyük bir başarıyla sonuçlanan Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları (EYOF) organizasyon Komitesinde İl Müdürü olarak görev yapmıştır. Buz Pateni Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Taşkesenligil evli ve üç çocuk babasıdır.