Yönetim
Erzurum Valisi

 Okay MEMİŞ

1970 yılında Giresun´un Piraziz İlçesinde doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında Ordu Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sarıyahşi/Aksaray, Genç/Bingöl, Orta/Çankırı Kaymakamlığının ardından, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde 2002-2013 yılları arasında sırasıyla; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı.  İyi derecede İngilizce bilen Vali Okay MEMİŞ, Sibel Hanım ile evli olup iki çocuk babasıdır.

 

 

 


Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü

Fuat TAŞKESENLİGİL

1972 yılında Erzurum’da doğdu. İlköğrenimini Erzurum’un Tekman İlçesi Taşkesen Köyü İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini Erzurum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. Atatürk Üniversitesinin birçok kademesinde idari personel olarak çalıştı. 2007 yılında Eğitim-Bir-Sen 2 nolu Şube başkanlığı yaptı. 2009-2013 Yılları arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Kurucu Fakülteler Sekreterliği ve Fakülte Yönetim Kurullarında raportör olarak çeşitli görevler üstlenen Taşkesenligil, ayrıca birçok STK da Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Fuat Taşkesenligil, 2013 yılında Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Spor Şube Müdürlüğü’nü yaptıktan sonra, Eylül 2014 yılında İl Müdürü olarak atandı. Çeşitli konularda kurum içi ve kurum dışı konferans ve seminerler verdi. 11-17 Şubat 2017 tarihleri arasında büyük bir başarıyla sonuçlanan Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları (EYOF)’da Organizasyon Komitesi Üyesi olarak görev yaptı. Buz Pateni Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Taşkesenligil, evli üç çocuk babasıdır.

 

 
ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Muammer AYDIN

Gençlik Hizmetleri Müdürü

Sahir Birol DÖNEL

Yurt Hizmetleri Müdürü

Ahmet AKTEPE

Yurt Hizmetleri Birimi Şube Müdürü

Güngör ŞENSES

Spor Şube Müdürü

Letif ARSLAN

Gençlik Faaliyetleri Birimi Şube Müdürü

Memduh CEYHAN

Destek Hizmetleri Birimi Şube Müdürü

Sadrettin ÜSTÜN

Personel ve Tahakkuk Birimi Şube Müdürü

Köksal KAÇMAZ

Yatırım ve İnşaat Birimi Şube Müdürü

İbrahim ŞİMŞEK

Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü

İbrahim ŞİMŞEK

İşletmeler Birimi Şube Müdürü V.

Şinasi POLAT

Muhasebe ve Mali İşler Birimi Şube Müdürü