YönetimErzurum Valisi

Seyfettin AZİZOĞLU


22 Haziran 1967 Artvin İli Şavşat İlçesi doğumlu Vali Seyfettin Azizoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur (1987).Vali Seyfettin Azizoğlu, sırasıyla Mardin-Yeşilli, Elazığ-Alacakaya, Ordu-Gölköy, Kırıkkale-Delice Kaymakamlığı; Bitlis ve Burdur Vali Yardımcılığı; Uşak-Banaz, Sakarya-Geyve ve İstanbul-Güngören Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

Bakanlar Kurulu’nun Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 sayılı kararı ile Ardahan Valiliği, Mayıs 2014 tarih 2014/6366 Bartın Valiliği&görevlerine atanan Vali Seyfettin Azizoğlu, 30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Valiler kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atanmıştır. Vali Seyfettin AZİZOĞLU evli ve 2 kız, 1 erkek çocuk babasıdır.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

Fuat TAŞKESENLİGİL

        1972 yılı Erzurum doğumlu. İlkokulu Taşkesen Köyü, orta okul ve liseyi Erzurum İmam Hatip Lisesinde tamamladı.Anadolu Üniversitesi  İktisat Fakültesi  akabinde Yönetim Bilimleri alanında Yüksek Lisans yaptı. Atatürk Üniversitesinin bir çok kademesinde idari personel olarak görev yaptı. 2007 tarihinde Eğitimbirsen Üniversite Şube Başkanlığına seçilen TAŞKESENLİGİL  2009-2013 yılları arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine Kurucu Fakülteler Sekreteri görevinin yanı sıra, Fakülte Yönetim Kurullarında raportör olarak bulundu. Birçok sivil toplum örgütlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyeliği yaptı.

Bir yıla aşkın bir süredir  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğüne kurumlar arası geçişle naklen gelen Fuat TAŞKESENLİGİL; Çeşitli konularda kurum içi ve kurum dışı konferans ve seminerler verdi.Ayrıca çeşitli mahalli gazete ve dergilere yazılar  yazdı. 2002 basım tarihli yazılmış bir de kitabı  bulunan TAŞKESENLİGİL, 27 Eylül 2014 tarihinde Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atandı. " Beşeri ilişkilerimdeki insani yaklaşımım ve disiplinli yaşam tarzıma olan güvenim, beni ve benimle çalışacak insanlarla birlikte mutlak başarıya götüreceğine inanıyorum". diyen Fuat TAŞKESENLİGİL 11- 17 Şubat 2017 tarihleri arasında büyük bir başarıyla sonuçlanan E.Y.O.F'da (Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları) Organizasyon Komitesinde İl Müdürü olarak görev almıştır. Taşkesenligil evli ve üç çocuk babasıdır.