(Erzurum-GSİM)

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın  ‘Anadoluyuz Biz’ projesi kapsamında Erzurum, Diyarbakırlı  kız öğrencileri konuk ediyor.

Diyarbakır kafilesini Dadaşlar diyarında GSİM Eğitim Şube Müdürü Güngör Şenses ile yetkililer çiçeklerle karşıladı. Gençlik liderleri kız öğrencilere çikolata ikram ederken, Palandöken Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi bar gösterisi yaptı. Diyarbakırlı gençler, 5 gün boyunca Erzurum’un konuğu olacak. Gençler, kentin tarihi ve kültürel yerleri ile turizm alanlarını gezerek Erzurum’u tanıma fırsatı bulacak. Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle Erzurum’un konuğu olan Diyarbakırlı öğrenciler, protokol ziyaretleri de gerçekleştirecek. Öğrenciler, tarih ve kültür gezilerinin yanı sıra buz tesislerinde curling ve buz pateni yapma fırsatı da bulacak.

BAKAN BAK’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Ülkemizin doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyi ile var olan kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, farklı illerde yaşayan öğrencilerimizin daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri görüp tanıması, sosyal barışa, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, kültürel değerlerin yanı sıra ortak değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği ‘Anadoluyuz Biz’  projesi kapsamında Erzurum’u  gezen Diyarbakırlı öğrenciler, Dadaşlar diyarına hayran kaldı.

Gençler Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak’a destekleri için teşekkür ederek, “Bakanımız sayesinde gezmediğimiz, görmediğimiz yerleri görüyoruz” şeklinde konuştular.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Güngör Şenses, ‘Anadoluyuz Biz’ projesi kapmasında Diyarbakır’dan gelen öğrencileri Kurtuluş savaşının meşalesinin fitilinin ateşlendiği kadim kent Erzurum’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.