Amatör Sporun Kalbi Erzurum’da Attı

ASKF ile Erzurum GHSİM’nin birlikte organize ettiği Amatör Spor Haftası, spor gösterileri ile kutlandı. Yağmur nedeni ile kutlamalar erken bitirildi. Amatör spor haftasında koşan ve dereceye giren atletlere madalyaları tören alanında verildi. Uluslararası müsabakalarda dereceğe giren sporculara ise ödülleri daha sonra verilecek.

9 EKİM 2017

ASKF ile Erzurum GHSİM’nin birlikte organize ettiği Amatör Spor Haftası, spor gösterileri ile kutlandı. Yağmur nedeni ile kutlamalar erken bitirildi. Amatör spor haftasında koşan ve dereceye giren atletlere madalyaları tören alanında verildi. Uluslararası müsabakalarda dereceğe giren sporculara ise ödülleri daha sonra verilecek.

GHSİM/ERZURUM

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Türkiye’de 81 ilde yapılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsında Erzurum’da spor gösterileri yapıldı.

Aniden bastıran ve etkili olan yağmur nedeni ile gösteriler yarıda kesildi. Uluslararası yarışlarda dereceğe giren sporcuların ödülleri daha sonra düzenlenecek törenle verilecek.

Erzurum GHSİM ile ASKF’nin ortaklaşa düzenledikleri 2017 yılı amatör spor haftasında bar ekipleri ve karateciler gösteri yaptı.

Codur: Biz amatör spor için varız

Erzurum ASKF Başkanı Selahattin Codur, Amatör Spor Haftasının gençlere spor kültürünü daha iyi kavraması yönünde ışık tuttuğunu belirterek, “Gençler bizim geleceğimizdir. Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak, geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlere gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz. Şuan aramızda bulunan 2017 yılında uluslararası müsabakalarda başarılar elde etmiş sporcularımızı ve emek veren değerli hocalarını tebrik ediyor diğer sporcularımıza gerek ahlaki yönden gerekse de göstermiş oldukları başarılarıyla örnek olmasını temenni ederim. Erzurum amatör spor branşlarında milli takımlara oldukça fazla sporcu veren ve ülkemizin dereceler almasını sağlayan önemli bir şehir konumundadır” dedi.

Taşkesenligil: Hedefimiz 2023 vizyonu ve 2026 olimpiyatları

Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında tüm Türkiye’de amatör spor adına önemli bir gün yaşandığını belirten Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Türk spor kamuoyunun kalbi amatör sporlar için çarpıyor. Hepimiz biliyoruz ki, tüm dünyada profesyonel sporculuğa geçişin en önemli noktasıdır amatör spor. Bizlerde bu bilinç ve yaklaşımla amatör sporlara yaklaşıyor ve destek veriyoruz. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonunu, vizyonumuz olarak belirledik. Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüz nezdinde 2026 Kış Olimpiyatlarını Erzurum’da yapma gayretlerimiz devam ediyor. Erzurum olarak 50 bini aşkın lisanslı sporcu sayımızla Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından ikinci sırasında olan bir iliz” dedi.

Sekmen: Büyükşehir Sporun en büyük destekçisi

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi’nin Erzurum’da sporun en büyük destekçisi olduğunu belirterek, sporda ve spor tesislerinde atılım yaptıklarını söyledi.

Başkan Sekmen, “Bugün mevcut yüksek irtifa kamp merkezi ile Erzurum’un yaz futbol turizmine hizmet veriyoruz. Futbol takımımız ve güreş takımımız şehrimizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spor dallarında başarılı olan her sporcuya da destek vermekteyiz. Spor harekettir, spor sağlıktır” dedi.

Vali Azizoğlu: Erzurum coğrafyası ile bereketli bir il

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da Amatör Spor Haftası kutlamalarında yaptığı konuşmada, “Bugün görüyoruz ki, Erzurum yağışlı. Bu coğrafya bereketli bir coğrafya. Erzurum bereketli bir kent. Sporda da son derece başarılı bir kent olmanın gururunu yaşıyoruz. Sporda büyük başarılar elde eden bir kent olarak hedefimiz 2026 kış olimpiyatlarını Erzurum’da yapmak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından spor gösterileri yapıldı. Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Bar Ekipleri ile Karatecilerin gösterisi büyük alkış aldı.