NİSAN’DA KAYAK YAPIP MADALYA KAZANDILAR

Tüm Kayak Merkezlerinde kayak sezonu bitmesine rağmen Erzurum’da Nisan’da bile kayak yapılıyor. GHSİM’nin kursiyer kayakçıları da yarış yaparak madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirildiler.

25 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Tüm Kayak Merkezlerinde kayak sezonu bitmesine rağmen Erzurum’da Nisan’da bile kayak yapılıyor. GHSİM’nin kursiyer kayakçıları da yarış yaparak madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirildiler.

(Erzurum-GHSİM)

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Nisan ayında çocuk kayakçılara yarış yaptırdı. Yarışma sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Şube Müdürleri Murteza Cengiz, Letif Arslan, kayak antrenörleri ve sporcuların ailelerinin katılımı ile madalya ve katılım belgesi ile minik kayakçılar ödüllendirildi.

Hemen hemen tüm kayak merkezlerinde kayak sezonu bitmesine rağmen, Erzurum’da Nisan ayının ortasında bile kayak yapılması dikkatlerden kaçmadı.

NİSAN’DA KAYAK HEYECANI

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün sportif faaliyetleri hız kesmek bilmezken, GHSİM kayakta da sezonu kapatmayı düşünmüyor. Kayakyolu, Polis Amca ve İnönü İlköğretim Okullarından seçilen geleceğin kayakçılarına kayak eğitimi verilirken, yapılan kayak yarışmasına rağmen kayak çalışmaları bu ayın sonuna kadar devam edecek.

AY SONUNA KADAR KAYAĞA DEVAM

Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak sezonu sona ermesine rağmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Erzurum Gençlikspor Kulübü sporcuları eğitim çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, çalışmalar bu ayın sonu kadar devam edecek.  

Antrenörler Ahmet Aktaş, Demet Karslı, Sinan Çemlek ve Ömer Said Alaeddinoğlu ve Yusuf Şeker nezaretinde Kayakyolu Çimento Müstahsilleri İşverenler Sendikası İlköğretim Okulu ile Polis Amca ve İnönü İlköğretim Okulu’ndan seçilen öğrenci bugünlerde yoğun bir tempoda kayak eğitim kursuna tabi tutuluyor. Minik kursiyerlere kayak kursu verilerek, geleceğin milli kayakçıları yetiştiriliyor. Minik kayakçılarda gelecekte olimpiyat sporcusu olmanın hayalleri ile antrenörlerin bir dediklerini iki etmemeye çalışıyor.

2026’YA MİLLİ KAYAKÇILAR YETİŞECEK

Dünyanın ve Türkiye’nin birçok kayak merkezinde kayak sezonu kapanırken, Erzurum’da Nisan ayının ortasında bile kayak yapılıyor olması, minik kayakçılar arasında büyük bir sevinçle karşılanıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün kayak sezonunu kapatmadığının altını çizen antrenör Ahmet Aktaş,  yaz sezonunda da sporcuları tekerlekli kayak, buz pateni ve kros antrenmanları ile hazırlamaya devam edeceklerini belirterek, “Hedefimiz 2026 Kış Olimpiyatlarına sporcu yetiştirmek dedi.

TAŞKESENLİGİL: BİZDE KAYAK SEZON KAPANMAZ

Minik sporcular için düzenlenen madalya ve katılım belgesi dağıtım töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil,  Erzurum’daki spor tesisleriyle, Gençlik Merkezleriyle insan odaklı çalışmaların yılın 12 ayı devam ettiğini söyledi.

Taşkesenligil, kendilerine kayak tesislerinin kapılarını sonuna kadar açan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Ejder 3200 yetkililerine teşekkür etti.

Taşkesenligil,  Hedef 2020 olimpiyatları kapsamında kurum olarak Kayak sezonunu hiçbir zaman noktalama gibi bir düşünce içerisinde olmadıklarını belirterek, “Bizde kayak sezonu hiçbir zaman bitmez. Palandöken’de son santim kar kalıncaya kadar öğrencilerimize kayak eğitimi vereceğiz. Bu çalışmaların sonunda da yaz kondisyon çalışmaları başlayacak. Kayak antrenörlerimiz yazında pilot okullardan seçtiğimiz öğrencilere kondisyon ve ağırlık idmanları yaptıracak” dedi.

MİNİK KAYAKÇILARA MADALYA VE KATILIM BELGESİ

Erzurum GHSİM Kayak Antrenörlerinden Ahmet Aktaş, “Pilot bölgelerden seçtikleri kayakçıları yaz kış çalıştırmalarının esas gayesinin 2026 Kış Olimpiyatları olduğunu belirterek, “Biz Palandöken kayak merkezinde bir santim bile kar kalmayıncaya kadar çalışacağız. Şu an Dedeman Oteli önündeki pistlerde çalışıyoruz. Yazında yaz spor kurslarında çalışmalarımız sürecek. Bu ayın sonuna kadar kayak çalışmamız sürecek” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün kurslarına katılan minik kayakçılara madalya ve katılım belgeleri törenle verildi. Madalya töreninin ardından minik sporculara kek ve meyve suyu ikram edildi.