Protokol Gece Kayağında

Erzurum Valisi Okay Memiş ve protokol Palandöken'in tanıtımı için gece kayağına çıktı. Erzurum olarak kayak sezonunda şu ana kadar 530 bin yerli ve yabancı turistin Erzurum’u tercih ettiğini belirten Vali Memiş, “Gece kayağı hizmeti de veren Palandöken’de adeta 24 saat kayak yapıldığını söyledi.

8 ŞUBAT 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Erzurum Valisi Okay Memiş ve protokol Palandöken'in tanıtımı için gece kayağına çıktı. Erzurum olarak kayak sezonunda şu ana kadar 530 bin yerli ve yabancı turistin Erzurum’u tercih ettiğini belirten Vali Memiş, “Gece kayağı hizmeti de veren Palandöken’de adeta 24 saat kayak yapıldığını söyledi.

GHSİM/ERZURUM

Erzurum Protokolü gece kayağı ile hem Palandöken Kayak Merkezi’nin tanıtımını yaptılar, hem de günün yorgunluğunu kayak yaparak üzerlerinden attılar.

Erzurum'daki dünyanın sayılı kış turizmi merkezlerinden Palandöken Dağı'nın tanıtımını yapmak için Vali Okay Memiş, protokol ile birlikte gece kayağına çıktı. Vali Memiş, Avrupa'nın en uzun pistine sahip olan Palandöken Kayak Merkezi'nde bu yıl 1 milyon turist hedeflediklerini ifade ederek, şu ana kadar 530 bin rakamına ulaştıklarını söyledi.

24 saat kayak

3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Kalak Merkezi Ejder 3200 kayak tesisleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Doluluk oranının özellikle hafta sonları yüzde 100'e ulaştığı Palandöken'in en büyük özelliklerinden birisi ise tüm pistlerin ışıklandırılmış olması. Türkiye'de en uzun kayak sezonunun yaşandığı Palandöken'e dikkat çekmek için Erzurum'un daire müdürleri ile birlikte gece kayağına çıkan Vali Okay Memiş, hedeflerinin 1 milyon turisti şehre çekmek olduğunu belirtti. Palandöken'de toplam pist uzunluğunun 45 kilometre olduğunu belirten Vali Memiş, artık Palandöken Kayak Merkezi’nde yapılan ışıklandırma ve yapılan yeniliklerle 24 saat kayak yapılabildiğini söyledi.

530 bin turisti ağırladı

Ejder 300 pistinde 15 kilometre kesintisiz kayak yapılabildiğini ve  bu yıl ki rakamlara göre, şehre gelen turist sayısında yüzde 150 oranında bir artış olduğuna dikkat çeken Vali Memiş, “Bu yıl ziyaret eden turist sayısı 530 bini buldu. Valilik ve belediye olarak bizim hedefimiz bu sayıyı 1 milyona çıkarmak. Palandöken önümüzdeki yıl 5 yıldızlı bir otele daha kavuşuyor. Jandarma, AFAD, Belediye, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri şehrimize ve Palandöken'e gelen konuklara her türlü konfor için büyük çaba gösteriyor. Palandöken'in diğer bir özelliği ise ışıklandırılmış pistleri. Gündüz kayak yapmaya doymayan kayak severler gecede ışıklandırılmış 6 bin 200 metre uzunluğundaki pistte kayak yapabiliyor. Erzurum'u tercih eden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol gece kayağı yaptı

Kayak malzemeleri ile birlikte acemi pistinde buluşan Erzurum protokolü, Vali Okay Memiş önderliğinde gece kayağı yaparak basın mensuplarına görüntü verdi. Yapılan açıklamaların ardından Vali Memiş ve daire müdürleri zirveye çıkarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar kayak yaptı.

Vali Okay Memiş, öncülüğünde Palandöken Kayak Merkezi’nin tanıtımına katkı sunan şehir protokolü, aynı zamanda da günün yoğun çalışma stresini ve yorgunluğunu  gece kayağı yaparak attı.

Yedi yirmidört spor

Bu arada Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Mutlu Çarşamba’ ve ‘7-24 Spor’ projeleri kapsamında engelli vatandaşların yanı sıra halka spor yaptırdıklarını belirterek, “Tüm spor tesislerimizin kapısı halka açık. Özellikle de Palandöken Spor Salonumuzu kapısını gece gündüz hiç kapanmıyor. İsteyen vatandaşlarımız ‘7-7 Saat’ projesi kapsamında spor yapabiliyor. Bizde bu akşam, Valimiz Okay Memiş öncülüğünde hem burada gece kayağı yapıldığını tüm dünyaya gösterdik, hem de Valimizin öncülüğünde şehrin protokolüne spor yapma imkanı sağladık. Bize Palandöken Kayak Merkezi’nde kapılarını açan Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e de teşekkür ediyoruz” dedi.