22  Kasımda Vizyona giren Naim Filmi’ni izleyen TOHM sporcuları ve halterciler duygu dolu anlar yaşadı.  Erzurum GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil de , ‘Cep Herkülü’  lakaplı merhum Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı filmi izleyenler arasında yer aldı.

ERZURUM/GSİM

Dünya ve  Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun hayatının konu edildiği ‘Naim Filmi’ vizyona girdi. 22 Kasımdan beri vizyonda olan ‘Naim Filmi’ Erzurumlu sporcuların da akınına uğradı.

Türk spor tarihine damga vuran  ve tüm Türkiye’ye halteri sevdiren adam olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini alan  Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmini Erzurum Gençlik Spor Kulübü Sporcuları, halterciler ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcuları izlemek için sinema salonuna akın etti.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Şube Müdürlerinden Letif Arslan, Gençlik Spor Başkanı Bülent Tilkidöğen ve TOHM Müdürü Murat Tanas da filmi izleyenler arasında yer aldı.

Gözlerini kırpmadan Naim filmini ilgi ile izleyen sporcular, antrenörler ve GSİM Kurmayları oldukça duygu yüklü anlar yaşadı.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun, Bulgar Hükümetinin ülkedeki Türklere uyguladığı zulmü dünyaya duyurmak için Türkiye’ye kaçan ve olimpiyat şampiyonu olarak Bulgarların Türklere yaptığı zulmü tüm dünyaya haykıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatı izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

Naim’in hayatı çok etkileyici

Naim Süleymanoğlu’nun dönemin Başbakanı Merhum Turgut Özal tarafından Türkiye’ye getirildiğini ve sonrasında Seul Olimpiyatlarında ülkemiz adına olimpiyat şampiyonluğu kazandırdığını belirten Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun Bulgaristan’da soydaşlarımıza yapılan zulmü ve Bulgaristan’da yaşayan Türklere yapılan işkenceleri tüm dünyaya duyurmak için yaptığı mücadele ve fedakarlık hakikaten takdire şayan. Naim’in hayat hikayesi çok etkileyici” dedi.

İnşallah Türkiye’den nice Naimler çıkar

Naim filminde sonra Erzurumlu sporculara seslenen GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “İnşallah ilimizden ve ülkemizden nice Naim Süleymanoğulları  yetişir” dedi.

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan "Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmini sporculara izlettirdikleri için mutlu olduğunu da belirten Taşkesenligil,  “İnşallah sporcularımız Naim’in sporculuğunu örnek alırlar, İnşallah bu Türk milletinin içinden daha çok Naim’ler çıkar” şeklinde konuştu.

Herkes bu filmi izlemeli

Sporcularla birlikte Naim Filmini izlemenin heyecanını yaşadıklarını belirten Taşkesenligil, “18 Kasım 2017’de hayatını kaybeden Cep Herkülü lakaplı dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu,  ilimize de gelerek gençlik merkezimizde tecrübelerini sporcularımızla ve gençlerimizle paylaşmıştı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Naim gibi bir şampiyonla hep gurur duymaya devam edeceğiz. Naim hep Türk milletinin kalbinde yaşayacak.  Cep Herkülü Naim Filimin yapımcılarını, yönetmenlerini ve oyuncularını başarılı çalışmadan ötürü kutluyorum” diye konuştu.

Dev oyuncu grubu rol alıyor

Filmde, usta haltercinin babası Süleyman Süleymanoğlu'nu Yetkin Dikinciler, annesi Hatice Süleymanoğlu'nu Selen Öztürk, halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu dünya spor arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri'yi ise Gürkan Uygun oynadı.

Naim Süleymanoğlu'nu Hayat Van Eck'in canlandırdığı filmde. Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek ve Bülent Alkış da rol aldı.

Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun yaptığı filmin yapımcılığını Mustafa Uslu üstlendi.

Spor kariyerine 47 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu sığdıran, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen sporcunun hikayesi Özer Feyzioğlu tarafından senaryolaştırdı.